Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a géphez jó lenne az a...

Ehhez a géphez jó lenne az a tápegység?

Figyelt kérdés

Vettem egy új gépet, benne van egy AMD RX550 2GB GDDR5-ös videókártya, Intel Core 2 Quad Q9550, viszont a tápegységem nem igazán bírja kezelni ezeket a komponenseket (Dell N275P-01 ).


Régebbi tipusú (LGA775-ös) alaplapom van, belerakhatok egy ilyen tápegységet?


[link]



2018. aug. 14. 12:06
 1/8 anonim válasza:
Igen.
2018. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:
Jó lenne, de miért akarsz ilyen vackot venni? Be Quit system power, ilyesmi kéne inkább 500W amúgy is teljesen fölösleges. Mennyi pénzed van tápegységre?
2018. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MGéza ***** válasza:

#2 vagyok. *600W de mindegy, nem oszt-szoroz. Felét sem eszi ez a konfig, szénné húzva sem. Ha nagyon olcsón akarsz, ezek alá ne add:

[link]

[link]

2018. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MGéza ***** válasza:
Egyébként most látom mibe akarod venni. Ez sajna nem szabványos tápegység, nem szabványos lapba, egy normál méretű atx tápegység lehet be se férne, illetve a csatlakozókhoz is átalakítóznod kéne. Az a baj, ilyet csak használtan kapsz, sokkal nagyobb teljesítményű nem is létezik belőle. Egy próbát megér, elvileg lead annyit hogy elbírja, a procinak kell maxon olyan 100W, a vga megáll 50W környékén, plusz a többi max 200W könyékére saccolom a fogyasztást.
2018. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

* Intel Core 2 Quad Q9550: 95 W ( [link] )

* Radeon RX 550: 50 W

ez összesen 145 W. Ehhez még hozzájön a HDD/SSD/ODD/egyebek - összesen 200 W. Megkockáztatom: egy 350 W-os minőségi táp is elegendő lehetne, felesleges 600 W.


"Régebbi tipusú (LGA775-ös) alaplapom van, belerakhatok egy ilyen tápegységet?"

A tápegység képét nézve

[link]

a probléma inkább az, hogy ez nem egy ATX szabványos táp.


Jól sejtem, hogy valami kis, vékony, fekvő házas SFF (small form factor) Dell-gépről van szó?

2018. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ehem, olyasmi, csak ki lett "belezve".
2018. aug. 14. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Ettől tartottam.

A Dell SFF házaiba nem szabványos táp megy bele,

[link]

így kissé bonyodalmas cseredarabot beleszerezni.


Esetleg valamilyen más szabványú - SFX? TFX? - táp

[link]

táp belemehetne, de ahhoz rendesen le kell mérni - ehhez némi segítség:

[link]

2018. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:

Nos utánanéztem. Ha normál ATX vagy nagyobb házba lett átrakva, akkor elvileg normál tápegység jó lehet hozzá, 24 pin főcsatlakozó kell, meg még ezek vannak rajta:

[link]

2018. aug. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!