Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD apró kattogása?

HDD apró kattogása?

Figyelt kérdés
Behelyeztem egy SSD-t a HDD helyére, a HDD-t pedig betettem az Optikai meghajtó helyére. Azonban a HDD halkan kattog, mitől lehet? HD Sentinel szerint minden rendben van a lemezzel.

2018. aug. 16. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te arra a zajra gondolsz, amit a HDD ad ki, mikor írás/olvasás történik. Ez teljesen normális, főleg a régebbi példányoknál. Eddig lehet azért nem hallottad, mert a rögzítőkeret, vagy más tompította a zajt.
2018. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Takysoft ***** válasza:
100%

Tipp: Fogalmam sincs miért szeretik annyian ezt a HDD Sentinelt, de egy rakás vacak. A %-os számainak a valósághoz a világon semmi köze. De komolyan.... Sok éves szakmai tapasztalat van emögött :)


Ami Neked kell, azt úgy hívják, hogy HD Tune

Abban lesz egy olyan opció, hogy "Health"

Itt le tudod olvasni a SMART adatait.


Színnel is jelöli, hogy melyik adat mennyire jó. Összegzi is színnel. Nyilván a legrosszabb eredmény lesz az végeredmény is.


Szóval ha minden zöld, akkor nincs gond, a vinyó jó.


Ha valami naracs színű, akkor érdemes elgondolkodni a cserén, mert baj van a vinyóval. Lehet mechanikai vagy lemezhibája is, de az biztos, hogy nem érdemes tovább használni.


Ha valami piros, akkor a vinyó haldoklik. Azonnali adatmentés ajánlott, és semmi fontosat nem szabad tárolni már rajta.


Ezek nyilvánvalóan nem ilyen szép (de semmitmondó) százalékok, mint amiket a HD Sentinel ad... de megbízható értékek :)


Ha HD Tune -ban minden zöld, akkor kattogjon, ahogy csak akar, semmi baja nincs :)

2018. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!