Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma?

FireFight kérdése:

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Nekem lenne egy olyan problémám, hogy 08.15-én még nem volt semmilyen gondom viszont ma 08.16-án arra lettem figyelmes hogy nagyon melegszik a gépem.

Processzor alap hőfok: 20-30 fok. (AMD FX-8350 és tudom hogy "elvileg" az AMD nagyon melegszik stb. de nem ez az ok, mert kordában tudom tartani. Játék alatt pl: GTA 5 40-50 fokon megy.)

Videokártya alap hőfok: 30-35 fok (NVIDIA GeForce GTX 660, nem egy mai darab de tökéletes állapotnak örvend.)


A lényeg!

A mai nap mért hőfok alap helyzetben a duplája az előbb említett hőfok helyett.

Mérésre használt programok: Speccy(Trial), Aida64 Extreme(Teljes verzió) és MSI Afterburner.

Viszont mikor megnyitom a 'Feladatkezelőt' akkor minden le ugrik alap hőfokra és mikor be zárom akkor vissza felugrik minden.


Erre van valami ötletetek?

Az újra telepítést próbálom kerülni mert van kb. 1tb anyag a gépemen.


Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.

További szép napot mindenkinek.



2018. aug. 16. 11:41
 1/6 _Jessy_ ***** válasza:
20-30 °C ??? Mivel hűtöd? Folyékony nitrogénnel? Amúgy ennél hidegebb nem kell, hogy legyen, mert bepárásodik :D
2018. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem :D

4db 12cm is ventilátor van a házban + cooler master hyper 103.

És bőven elég neki.

Pedig a processzor hűtő nem egy csucskategóriás darab. :)

2018. aug. 16. 12:04
 3/6 MGéza ***** válasza:

#1: Alap hőfok, terhelés alatti hőfok, elméleti maximum TDP, teljesen eltérő dolgok. HA egy processzor üresjáratban, rendszer felállása után dologtalanul ketyeg, akkor egy 8 magos FX esetében használ 1, de maximum 2 szálat, arányosan csökken ezáltal a hőtermelése is.

Tipp: rejtőzködő bányászvírust vagy ilyesmit kaptál be, ami egyből lekapcsol ha figyeled a folyamatokat. Figyeld meg a feladatkezelőben a kihasználtságot visszamenőlegesen, ha 100% volt mielőtt belenéztél akkor gyanús.

2018. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És visszamenőleg ezt hol tudom megnézni? mert ezt az egyet nem tudom.
2018. aug. 16. 15:40
 5/6 MGéza ***** válasza:
Elvileg a teljesítménynél mutatja folytonos grafikon formájában. Mindenesetre futtass le egy vírusellenőrzést.
2018. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A probléma még oldódott.
2018. aug. 18. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!