Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a laptopok világában?

Mi történt a laptopok világában?

Figyelt kérdés
Pontosaban mi nem történt. 5 éve vettem egy laptopot 120 ezer körül i3 processzor, 4GB ram. Most szerettem volna beruházni egy újra, de meglepődve láttam, hogy ugyan ilyen konstrukciókat lehet venni ugyan ilyen áron. Tudnátok az alsó kategóriában ajánlani olyan gépet, ami megéri? 120 ezer ft-ig max.
2018. aug. 17. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen géped van, és mire kellene az új?
2018. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A számítástechnika világa már jó ideje döglődik, csak parasztvakítás folyik. Egyre jobban leterhelik a gépeket az op-rendszer segítségével, hogy erősebb gépre legyen szükséged. Tudod mire képes pl: az XP, egy kétmagos gépen? Eldobnád az agyad! A win10 elmehet a p.csába a négymagos géppel együtt! Ez kb a Pentium 4-es Hyper Threading óta kezdődött. Most viszont már a technika is elakadt, már nem tudnak hová fejleszteni.

Ez a többmagos technika bedobása is egy vicc! Tudtad hogy már a 386-osokat is lehetett co-processzorral kapni? (Weitek) A DOS is ismerte!

EMM386

UMB használatot biztosít (kiterjesztett memória).(A confyg.sys fájlban használható az EMM386 bővített memória-támogatás be- és kikapcsolására)


EMM386 [ON | OFF | AUTO] [W=ON | W=OFF]

ON Az EMM386.EXE illesztőprogram aktiválása vagy

OFF felfüggesztése,

AUTO automatikus módba állítása.

W=ON A Weitek koprocesszor-támogatás bekapcsolása.

W=OFF A Weitek koprocesszor-támogatás kikapcsolása.

2018. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: A 386-os gépeknél a coprocesszor az a lebegőpontos egység (FPU) volt, ami 486 DX-től kezdve már be van építve a CPU-ba. A coproci NEM egy második, teljes értékű processzor volt.


A többi az igaz. Míg régen a 486 időszakban a programozók igyekeztek mindent takarékosan megoldani és a hardverből a maximumot kihozni, addig ma a bloatware a jellemző és az erőforrások pazarlása. Ezért van az, hogy ugyanazokhoz a mindennapi feladatokhoz, amihez 15 éve elég volt egy mag és 512MB Ram, azokhoz ma a két mag és a 2GB Ram sem elég.

2018. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MGéza ***** válasza:

#: A pc korszak kezdetén és úgy egyébként a személyi számítógépek javánál így volt megoldva a dolog: Volt egy központi logikai egység(ma ALU) és segédprocesszorok mint grafikus, lebegőpontos műveleteket végző matematikai segédprocesszor(FPU). Már viszont a helyzet változott, ezek javarészt a cpu mag részét képezik, a kisebb csíkszélesség lehetővé tette ezek integrálását és így a részegységek közötti kommunikáció felgyorsítását. Ma már nem nevezzük cpu-nak a logikai egységet, innen jön a "virtuális" mag elnevezés, ami ugyan baromság, de beleivódott a köztudatba. Az erőforrásokkal viszont tényleg pazarlóan bánnak, de ennek a oka egyrészt a programozó nemtörődömség, meg sok egyéb mellett a megnövekedett igények kiszolgálása:

A 386-586 korszakban egyáltalán nem volt természetes az internet, a vírusok, sok egyébről nem is beszélve. Már a win Xp is jelentősen lassult ha minden, ma már természetesnek számító segédprogramot felraktál.

Kérdező: EZ picit túlmegy a kereten, de szerintem ebben a kategóriában érdemes:

[link]

2018. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Denes999x ***** válasza:

Nagyon muszály laptop? Az egyetlen érv ami mellette szól az a hordozhatóság, minden másban jobb a PC.

A kérdésre: a laptopok folyamatosan fejlődnek. Az i3 processzor is erősebb lett, jobban elterjedtek az SSD-k, fejlődtek az integrált grafikus egységek és még egy rakás olyan dolgot fejlesztettek, amiket fel se tüntetnek a specifikációkban. Pl. vékonyabb lett, halkabb lett a hűtés...

2018. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Visszatérve a kérdésre: a legolcsóbb gépek, amikért ma pénzt érdemes adni:

[link]

2018. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!