Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a gépem?...

Macko_Sajt kérdése:

Miért nem indul a gépem? (több lent) (sokkal több:D)

Figyelt kérdés

Teljesen újonnan épített számítógép és mikor nyomnám be hogy telepítsem a windowst stb, akkor egyszerűen nem bootol, nem jut el a BIOSba. Pedig minden felpörög (cpu hűtő, videokártya, táp, hdd, házba a venti stb) a bekapcsoló gomb a házon világít... és mégse történik semmi. Gondoltam lehet a rammal van a baj, de így 2018ba nem gondolnám hogy single channel-be nem lehetne berakni 1 db ramot egy 4 ram slot-os alaplapba. Nem hinném hogy csak dual channel-el indul, de sajna másra nem tudok gondolni.

Alkatrészek:

i5 8400,

asrock b360m pro4 alaplap,

1x16gb crucial ilyen zöld hűtőborda nélküli ram,

gtx 1050ti,

enermax 700W revobronze moduláris,

wd red 2tb hdd

kingston 240gb ssd



#BIOS #nem indul #gép #bootolás #titkosmikkentyű
2018. aug. 19. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem elindul ha felpörög csak nem látsz semmit a monitorodon ha van rajta nem hdmi-s kimenet probáld meg egy dvi-ssel. Nálam egyszer ez volt a probléma hdmivel egy teljesen új gépnél addig nem működött amíg nem dobtam fel windowst/drivereket.
2018. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bogarászd át az alaplap kézikönyvét tippekért, hogy különböző üzemmódokhoz (Dual/Single) melyik foglalatokba kell pakolni a modul(oka)t. Az alapján járj el. Más ötletem hirtelen nincs.
2018. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelnék, amire kiskeni. Ahogy dualchanel-nél nem mindegy hova teszed a RAM-okat, úgy sok lapnál single módban is igaz ez.

Mondjuk különböző perifériák hibájára találták ki a beepcode-okat. Hallgasd mennyit csipog, hátha segít...

2018. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1

igen először valóban hdmi-vel próbáltam, aztán megpróbáltam vga-val, azzal se ment. Viszont az jó kérdés, hogy vajon az alaplapba dugjam ezeket a kábeleket, mert azon csak hdmi meg vga van, vagy a vidikártyába kéne dugni? Viszont ezen túl már mindegy mert nincs olyan monitoron amin lenne displayport vagy dvi vagy vmi más.. csak hdmi/vga monitorom van :/


#2

az a vicc hogy abba a kézikönyvbe amikor leírja hogy hogy kell berakni a ramot, akkor csak a dual channel-ről esik szó, hogy azokat melyik foglalatba tedd, mintha az nem is létezne hogy te csak 1db ram stick-et teszel gépbe.. nem is értem lehet tényleg csak dualba működik..

2018. aug. 19. 10:42
 5/13 anonim ***** válasza:
már csak azért sem hiszem dual channel (egyébként single channel képes amit biosban lehet állítani) a probléma mert biost attól még be kellene tölteni. hiszen ha úgy érzékeli nincs benn memória nem indul el csipog csak párat és a HDD ha erőlködik akkor az bootolni/betölteni akar memória nélkül idáig el sem jutsz. szerintem valami banális megjelenítési hiba lesz a háttérbe ha ténylegesen semmit sem látsz próbáld más monitorral/tv-vel hdmi/vga/dvi.
2018. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Gábor_79 ***** válasza:

Megnéztem a lap memória támogatási listáját (valamennyire csak irányadó) és 16GB-os méretben Cruicalból a Ballistix szériából van egy (BLS kezdetű típusjelzés) támogatott [link] , de a tied ami "CT" jelzésű legfeljebb 8GB támogatott egy foglalatban.

lista [link]

2018. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6

Igen tegnap este énis megtaláltam ezt a listát de már nem volt kedvem kérdést kiírni elegem volt az egészből. Igen valóban nincs ott a "támogatottak" közt az én modulom de édes isten miért nem jó egy olyan ami mindennek megfelel amit itt írnak "memory" cím alatt: [link] ?? ugyanis az én modulom az kérem szépen: crucial CT16G4DFD824A ami rendesen DDR4, 2400Mhz, non-ECC, unbuffered (akármit is jelentsen az utóbbi 2 valójában)a gyártó alapján: [link] Na mindegy azt akarom mondani hogy megfelel a követelményeknek, de nem támogatott?? akkor most hogy is van ez?

2018. aug. 19. 12:10
 8/13 Gábor_79 ***** válasza:
Pontosan meg nem tudom mondani, lévén nem vagyok szakmabeli sem. Az alaplap első oldalán egy általános meghatározás. Attól függetlenül egy memória sok más paraméterrel rendelkezik, amit egy közönséges vásárlónak nem kell tudnia, így nem is részletezik. Gyártóként, típusonként lehet felépítésbeli eltérés. (rendes képet kerestem BIOS beállításokról, hogy is néz kis a rengeteg beállítás, de le kell mennem)
2018. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A memória támogatottsági lista csak irányadó, azokkal fix a stabil működés. Attól még az összes többivel is működik, csak nem lett letesztelve. Nem véletlenül Qualified Vendor List (Minősített Gyártók/modelljeinek Listája). Általános felállás az 1-3. és 2-4. számú foglalatpáros RAM-oknál, de SingleChannel-nél pedig a 2. foglalatba kell az alaplapom útmutatója szerint a RAM-omat tenni. Javaslom próbáld meg te is úgy.

Ha van dedikált VGA, MINDIG abba kötjük a megjelenítőt. Automatikusan le van tiltva ilyenkor az IGP, ezért fontos a VGA-ba kötni. A DisplayPort digitális jelet továbbít, ráadásul audio és videó jelet is, szóval egy passzív DisplayPort-HDMI átalakítóval kiküszöbölheted ezt a problémát. A HDMI is digitális jelet továbbít, ami szintén audio és videójel. Ez valószínűleg meg fogja oldani a problémádat ami egyúttal azt is jelenti, hogy nem RAM-probléma van. Attól még nyilván megpróbálhatod a RAM-al kapcsolatos tanácsomat is.

2018. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Átraktam a ram-ot a 2. foglalatba (cpu-tól nézve 2.)

bedugtam a hdmi-t a videokártyába, elinditom, minden pörög oké .. no signal


Aztán, mondom biztos nem a dedikált GPU-t akarja használni, hát oké, kiszedtem, és az alaplapba dugtam a Hdmi-t, elinditom, ... no signal


Majd az alaplapból kivezetbe VGA kábellel is megpróbáltam, azzal is no signal


aaaaaa /szétb*sz az ideg/

2018. aug. 19. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!