Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik egy mini-ITX PC előnyei...

Mik egy mini-ITX PC előnyei is hátrányai?

Figyelt kérdés
Most egy asztali gépem van, de lassan eljön a csere ideje. Jó lenne, ha a következő gépemet könnyebb lenne hurcolni ide-oda. Laptopot nem akarok, mert nagyon nem szeretem. Egy kis gépet szeretnék, ami csöndes és könnyű hordozni. Nem játékra használom, nincs szükségem top vga, cpu, miegymásra.
2018. aug. 19. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Előnye hogy kicsi, hátránya hogy ebből fakadóan jobban melegszik, nehezebb szerelni illetve a kábeleket elrendezni. Játékos gépet is lehet építeni ilyenekből, csak akkor érdemes pl vízhűtésben gondolkozni. Átlagfelhasználásra teljesen jó, csak győződj meg róla hogy rendesen szellőzik(~legalább egy ventilátor szívja be a levegőt, egy meg a másik oldalon fújja ki, de ha nincs komolyabb terhelés alatt akkor még ez sem feltétel - de ettől függetlenül erősen ajánlott).
2018. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a kicsi és kompakt házak drágábbak valamivel


bővítési lehetőségeid kevesebbek

2018. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hypno ***** válasza:

Leginkább akkor van létjogosultsága (szerintem) ha nincs szükséged egy diszkrét videokártyára, hanem megfelel a processzorba integrált.


Én egy viaLAN EPC2 mini-ITX házba épített rendszert használok videokártya nélkül, i5-4170 processzorral, 250 GB SSD-vel. Ehhez elegendő egy 120-160W-os panel, vagy PicoPSU táp. Nem melegszik, nics hangja, és számomra elegendő a számítási és grafikus teljesítménye is.

(Bár a kisördög már mocorog, hogy cseréljem le egy Ryzen 5 2400G-re.)

2018. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pinkpancser ***** válasza:

Mivel nem akarsz játszani így sok hátránya nem lesz, max ha bővíteni szeretnéd. Régen én is használtam ilyet netezős gépnek. A gép egy LCD TV hátuljára volt felfogatva, kapott egy USB hub-ot meg vezeték nélküli egeret/billt.

Ha pedig olcsón akarsz kicsi gépet akkor néha igen jó USFF gépeket lehet találni.

2018. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hátránya nyilván, hogy korlátozott, mekkora hűtő, VGA használható, illetve az ITX alaplapok sem olyan jól felszereltek, mint a nagyobbak helyhiány miatt (bár ami a nagy többségnek kell, az így is megtalálható). Szerelés, kábelek elvezetése sem feltétlenül könnyű. Előnyöket meg már te felsoroltad a kérdésnél.
2018. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!