Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop hűtőknek mik az...

A laptop hűtőknek mik az előnyei és mik a hátrányai?

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

+nagyobb légmozgást tesz lehetővé, ezáltal javul a hűtés.

-Méret, plusz költség

2017. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én SZEMÉLYES tapasztalatom alapján:

Előny: Jól jár a gyártó.

Hátrány: Nem hűt semmit.


Volt hűtőpadom, ráadásul olyan, amin a ventilátorokat szabadon lehetett pakolgatni, de pár fokot hűtött csak, magyarul semmire nem volt jó.


Cooler Master Notepal U2 Plus volt nekem. Tudod mi jött be? A jégakku, na az 10 fokot biztos hogy hűtött rajta.


Nem tudom van-e ténylegesen jó hűtőpad, ami tényleg effektíven hűti a gépet. Ráadásul sok laptop alján csak egy kicsi kis bemenet van a levegőnek, tehát hiába van egy nagy benga ventilátor a hűtőpadon, ha az a laptop alján lévő műanyagot fújja, és töredéke jut csak be a gépbe a levegőnek. Pl. az én laptopomnak ennyi bemenetet gondolt a gyártó:

[link]

2017. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hozzátenném még, hogy egy laptopnak nagyobb segítség évente egyszer kétszer kitisztíttatni, újrapasztáztatni, mint hűtőpaddal operálni. A hűtőpaddal nem fogsz sokra menni, ha már a több éves por pang a gépedben.


Nekem másfél éves gépem van, de eljött az idő pucolásra, mert már kezdek játék közben magasabb hőmérsékleteket mérni, mint amikor megvettem. Kezdek aggódni már kicsit, mert 100°C-ot lazán elérek GTA V-tel low beállítások mellett, CPU-ról van szó most.


Szóval a hőmérsékletet is jó monitorozni, akár több programmal (Speccy, Aida, openhardwaremonitor), mert jó visszajelzés, hogy mennyire hűt jól vagy nem jól a géped, eljött-e az ideje a takarításnak, stb. Meg ugye nem teszünk laptopot kanapéra, ágyra, szőnyegre, stb-re.

2017. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az válaszokat. Azért szeretném mert nagyon felmelegszik játék közben a gép (GTA V). Nekem nagyobb lyuk van a laptop alján.
2017. márc. 30. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!