Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap - RAM kompatibilitás?

Alaplap - RAM kompatibilitás?

Figyelt kérdés
Asus ROG STRIX B350-F Gaming Alaplapot terveztem venni az új számítógép buildembe, azonban a drága barátom meglepett engem egy G.Skill Trident Z RGB 2x8 Gb 3200MHz kittel, aminek nagyon örültem, bár az a probléma , hogy az alaplap QVL listáján mindegyik G.skill trident z ott van hogy kompatibilis de pont ez nem... Na most ez azt jelenti hogy beszoptam és másik lapot kell válasszak? Vagy mire számíthatok ha ezt a RAM-ot rakom bele? Nem fog indulni 3200mhzen? szimplán lejjebb viszi az órajelet és tudom vagy talán nem tudom OC-olni? Akármilyen segítő infónak örülnék!

2018. aug. 20. 20:23
 1/3 hypno ***** válasza:

Ha ezt a ramot rakod bele az alaplapba, akkor szépen el fog indulni az egészséges 1,2V feszültséggel alapórajelen.


Ha az alaplap - illetve a processzor memória vezérlője -képes 1,35V-ra növelni a RAM tápfeszültségét, akkor a memória modulok tudnak 3200 MHz-en is üzemelni.

Ahhoz majd a BIOS-ban kell turkálnod.

2018. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Kiegészítés:

[link]


Szóval elvben Z170, Z270, vagy Z370 chipset keellene a memória gyártója szerint.


Majd átgondolod, hogy a kabáthoz keresel gombot, vagy fordítva.

2018. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen Ryzen rendszert akarok építeni , nem fogok Intelre váltani szóval muszáj lesz más megoldást keresnem.
2018. aug. 21. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!