Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel i5-8400 processzor...

Intel i5-8400 processzor mellé elég a gyári hűtés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gépfejlesztés előtt állok és egy új alaplapot és processzort szeretnék venni. Ezekre esett a választás:

- GIGABYTE GA-Z370P-D3 alaplap

- INTEL i5-8400 processzor


Több helyen is olvastam, hogy a gyári hűtőt felejtsem el, mert hangos és nagyon melegszik mellette a processzor. Az itteniek véleménye is érdekelne, ez valóban így van? Érdemes lecserélnem a gyári hűtőt?

Ezt ajánlják mellé: COOLERMASTER Hyper TX3 EVO.

Szerintetek?


Attól félek, hogy túl nagy és nem fog beférni, hozzá fog érni a memóriához. Sima ATX-es alaplapról van szó. Az az igazság, hogy ha nem szükséges, akkor nem költöttem már volna pluszban hűtőre, de ha annyira gagyi a gyári, akkor beáldozok rá, legkésőbb szeptemberben. Most egy i3-6100-as procim van gyári hűtés mellett és semmi probléma nem volt vele.



2018. aug. 22. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A cpu kupakja és a chip közti paszta alapból elég kaka, de a cseréje garvesztéssel jár. Az a szűk keresztmetszet a hűtésében.


Amúgy szerintem nincs olyan alaplap ahol ez hozzáérne a ramokhoz, ez baromi kicsi hűtő a nagy bordás 2 ventisekhez képest, és azokkal se szokott gond lenni.

2018. aug. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Belchior ***** válasza:
Ha mondjuk játékra akarod használni, akkor biztos nem lesz elég hosszútávon. Nekem is ez a hűtő van, egyáltalán nem nagy, úgyhogy nyugodtan beruházhatsz rá. Ár/érték arányban kiemelkedő.
2018. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat:)
2018. aug. 22. 09:52
 4/6 hypno ***** válasza:

Az hogy mások mit mondanak egy gyári hűtő zajosságáról, az a te szempontodból teljesen érdektelen.


Teljesítményre a gyári hűtő elegendő ahhoz a processzorhoz, amihez csomagolják, mivel másként nem is lenne ott, hiszen óriási blama lenne egy cégnek, ha használhatatlan tartozékot mellékelne a termékéhez.


Először rakd össze gépet a gyári hűtővel és döntsd el magad, hogy a hangja zavar-e téged, vagy sem. Ha zavar, akkor még mindíg ráérsz lecserélni, ha viszont nem, akkor megspóroltad egy hűtő árát.

2018. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a cég érdeke, hogy olyan gyári hűtést adjanak ami mellett a CPU nem megy tönkre. Ha tönkre menne, akkor garancia és csere van, ami a cégnek nem jó


az amikor neked félnek kell, az az Overclocking, azt általában már nem bírja.


De egy átlagos játékhoz elég. Ha garancia lejár max rakj új pasztát

2018. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:

Én még azt mondanám, hogy ne azt a 8 éves konstrukciót választd. Mármint hűtőből. Abban a méretben van olcsóbb is meg jobb is. Nem mellesleg a rögzítése műanyag, ami az idő múlásával vagy a többszöri használat miatt hajlamos eltörni.

[link]

[link]

[link]

árban csökkenő sorrendben. Az utolsóra nézz rá, mert gyanúsan olcsó, de kétszer annyi hőcsővel rendelkezik, mint a nagysikerű caller master. Plusz 120mm ventis.

2018. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!