Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul normálisan a...

Miért nem indul normálisan a Windows 10?

Figyelt kérdés

Sztori röviden: 2 HDD van a gépben (pontosabban 3, de az egyiket csak torrentre használom), az egyiken W7 64 bit, a másikon W10 64 bit. Úgy volt beállítva, hogy indításnál választható legyen, melyik rendszer (melyik HDD) induljon. Ez működött is 1-2 hétig gond nélkül, minap aktiváltam a W7-et (mert telepítés után elfelejtettem, közben felrakott pár frissítést magának mert elfelejtettem kikapcsolni a frissítéseket) és azóta nem indul a W10-es vinyó.


[link]


Ezt a képet/hibaüzenetet kapom, ha jól értelmeztem valami boot gondja van (mi más...:D), már csomó mindent próbáltam, indítási javítás (nem járt sikerrel), hibaelhárításnál a parancssorban piszkálni ezt-azt ( [link] erről az oldalról), Youtube videókat is néztem de nekem mindig vagy nem engedte, vagy hibát írt ki, vagy nem találta az adott fájlt, visszaállítani a Windowst egy régebbi időpontra amikor még múkődött stb...tehát egyszóval tényleg mindent...


Létezik valami megoldás erre? Gondoltam újratelepítem, csak vannak rajta olyan cuccok/beállítások amikhez mindenképp el kéne indítsam, hogy tudjak vele bármit is kezdeni.



2018. aug. 24. 21:42
 1/3 A kérdező kommentje:

Az elején rosszul fogalmaztam, párdon.

*Elindul a W10-es vinyó de a rendszer kiválasztása után rögtön bedobja azt a hibaüzenetet.

A HDD-k mind 100/100-asok.

2018. aug. 24. 21:45
 2/3 A kérdező kommentje:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHW SIKER!


[link]


Ez a videó mentette meg az életemet 😀

2018. aug. 24. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a problémád ezzel még nem oldódott meg, egyszerűen csak figyelmen kívül hagytad azt. "If you understand why the digital signature cannot be verified and want to start Windows without this file, temporarily disable signature enforcement." Ez a mondat konkrétan ugyanazt az ideiglenes javító módszert írja le, amivel te javítottad a hibát. Letiltottad a boot-olás közben fájlintegritás(?)/driver aláírás ellenőrzését, amire bár nem lesz szükséged, attól még a winload.exe fájlt találta problémásnak. Lehet nem ártana a Win10-ben egy sfc/scannow parancsot futtatnod biztos ami biztos alapon, illetve ha fennáll a veszély, hogy vírusba futottál (amit neked kell tudnod), akkor egy boot-olható vírusirtóval sem ártana végig nyálazni a gépet.
2018. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!