Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX1070-es videókártyák...

GTX1070-es videókártyák között milyen eltérések vannak?

Figyelt kérdés

Most fogok vásárolni egy új videókártyát és a tárgyban említett példányra szeretnék beruházni. Eléggé sok félét találtam, viszont nem látom át, hogy mik az eltérések benne?

Pl.: [link]

vagy

[link]


A teljes specifikációt átnézve csak a tápellátási tűk számát találtam másnak.



2018. aug. 27. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a hűtés, ás tápcsatlakozók száma különbözhet.

Illetve lehet "gyári OC" ami kb annyit ér mint egy f*ng, igazából figyelembe se kell venni. (Általában 1-2% erő)


A tápcsatikból sem feltétlen rosszabb amiben alap van amúgy. Pl egy Referencia GTX1080 (csak ezt tudom fejből) 180wattot eszik maxon, egy nem referencia sem ehet többet mint 200. (de inkább 185-190)

Azon van egy 8pines, nameg a 75w a PCI-e csatolóból. Az 225W. Látod hogy a 180, illetve a max 200-as határhoz is ez teljesen jó. Azért raknak bizonyos gyártók több csatit rá mert "megtehetik", esetleg ha valaki tuning bajnokságot akar nyerni akkor oda már lehet kell.

2018. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
LT résekre gondolsz?
2018. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első: Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor igazából teljesítmény szempontjából nagy eltérésre nem kell számítanom. Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást és a segítséged.
2018. aug. 27. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincsmit, visszaolvastam elég hülyén fogalmaztam a mondatokat, de örülök hogy megértetted.


Igen, teljesítményben szinte eltérés sincs. Csak a gyári OC, de ahogy mondtam az olyan kicsi hogy elhanyagolható.

Tehát egy Palit márka ugyanolyan jó mint pl egy Asus strix teljesítménybe. (Hűtésbe persze asus jobb, az tény)

2018. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!