Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen megbízható memóriateszt...

Milyen megbízható memóriatesztelő van, vagy máshogy, amivel 8 gb RAM-ot tudok tesztelni?

Figyelt kérdés

Van két laptopom, egyik Satellite 660-as 6 GB-os, Ubuntus, amit az Ubuntu Boot menüjéből gond nélkül tudok tesztelni a memóriateszttel.


A másik egy Fujitsu LH532, amiben 8 GB RAM és Windows van.


Sajna nem sikerült olyan ubuntu telepítő pendrive-ot készítenem, ami az újabb gépen futtathatnék live üzemmódban, hogy a memóriatesztet lefuttassam, pedig ez lenne a legegyszerűbb. Próbálkoztam azzal, hogy a 4 GB-os kártyát kicseréltem, hogy úgy teszteljem az ubuntus gépen, de max 0-3 másodperc után leállt a teszt.


Pedig nagyon hibás szerintem nem lehet, hiszen gond nélkül megy a Win. Igaz, SSD-re cseréltem a HDD-t, és lehet, hogy minden lapozófájlban, vagy miben történik, de nem értek ehhez, lehet, hogy baromság.


Hogyan teszteljem ezeket a kártyákat?



2018. aug. 28. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Memtest86+. Önállóan kiírható egy pendrivera és bootolható.

Itt a link: [link]

Neked az kell, hogy image for creating bootable usb.

2018. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hogyan tudok pendrivra írni bootolható fájlt? Azt tudom, hogy a régi biososra más kell, mint az újabb akármilyenesre, és ez is gond volt: míg a régi gépen elindult a telepítő, az új gépen valami hibát jelzett. milyen programmal csináljam, és milyen beállítással?

Az lenne a legszuperebb, ha ez a program ubuntus lenne, és elárulnád, hogyan telepítsem azt. Annyira nem konyítok hozzá.


Köszi

2018. aug. 29. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A memtest86-ot a win32diskimager nevű programmal kiírhatod egy pendrivera. Linux alól az etcher nevű programot tudod használni.

Az ubuntus részben így látatlatlanban nem tudok segíteni. Milyen hibát dobott, mit írt?

2018. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Sajna olyan béna vagyok, hogy nem sikerült így sem. Az Etcher látszólag csinálta a dolgát, ahogy kell, de sajna a memtestes pendrive-ot nem sikerült elindítani immár egyik gépen se.
2018. szept. 6. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!