Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyámon van egy...

A videókártyámon van egy dvi-i dual link port, amit nem használok mert a vga portba van kötve a monitorom. Ha veszek még egy monitort, akkor csatlakoztatás után használhatom is a monitort?

Figyelt kérdés
2. kérdés: Szükségem lesz -e valami általakítóra? 3. Tudnátok ajánlani monitorokat? Köszi :)

2018. aug. 29. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak beledugod, és megy is.

Mennyi pénzed van a monitorra?

2018. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első kérdésedre a válasz: attól függ, hogy milyen csatlakozójú a monitor, amit tervezel venni, illetve hogy milyen más csatlakozók vannak még a videókártyádon. Nekem például van DVI-D, HDMI és DisplayPort csatlakozás a videókártyámon ami azt jelenti, hogy ráköthetek HDMI, DisplayPort és DVI-D csatlakozóval felszerelt monitorokat is a gépemre. A gyártó oldalán meg van adva, hogy ezeket hogyan használhatom multimonitoros setup-hoz, de ez számodra lényegtelen. Egy monitort tervezel használni.

Második kérdésedre a válasz: [link] - én egy ilyen monitort használok. Ez 1920x1080 (FullHD) felbontású, 75Hz képfrissítésre állítható be és IPS paneles, illetve 5ms a válaszideje (GTG). Ami számomra nem volt szempont az a FreeSync, amit tud a monitor. Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, szép színei vannak és nagy betekintési szögei (az IPS panelekhez hűen), kellően fluid, azaz folyamatosnak tűnő a leadott kép (a 75Hz képfrissítési gyakoriságnak köszönhetően).

Mint láthatod, jó pár tulajdonsága van egy monitornak azon kívül, hogy képet ad le, így ha azt szeretnéd, hogy a neked legmegfelelőbbet tudjuk javasolni, írj pár alapkövetelményt, illetve egy keretet, hogy mennyit szánnál rá. A paneltípusok közötti különbségeket ki lehet bogarászni hamar az internetről, ha mélyebben bele szeretnél menni, akkor hajrá.

2018. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Először is: egy Nvidia Geforce gt 630 2gb-os videókártyám van, amin ha jól látom van 1db HDMI, 1db VGA valamint 1db DVI-i dual link port. Monitorra maximum 30 ezret szánnék. Azért kérdeztem hogy szükség van e bármilyen átalakítóra, mivel már a VGA port használatban van. Egy másik monitort szeretnék csatlakoztatni majd lehetőleg hdmi-vel. (2 monitort akarok használni)
2018. aug. 29. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem működni fog, az meg, hogy milyen felbontásban lesznek külön-külön majd kiderül.
2018. aug. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!