Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 3 1300x vagy Ryzen 5...

Ryzen 3 1300x vagy Ryzen 5 1400-as processzor?

Figyelt kérdés
Egy új gépet akarok összekakni csak nem tudom melyik processzort válasszam!? Egy Gtx1050ti 3gb, és egy 8gb ddr4 3000mhz-s ram mellé kerülne. Véleményetek szerint melyik processzor a jobb? Az elsőnek ugyen nagyobb az órajele de csak négy szálon fut, míg a másik kissebb órajelen dolgozik, de több szálon! Videók alapján az utóbbi kevésbé van leterhelve játékok alatt, és minimálisan de nagyobb az fps is, bár olvastam hogy nem sok játék, program kompatibilis még a 8 szálas processzorokkal. Várom a véleményeiteket a processzor választással kapcsolatban. Eőre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

2018. aug. 30. 20:02
 1/5 A kérdező kommentje:
a leírásba elírtam, 4gb-os a videókari, és azt elfelejtettem írni, hogy árba 1-2 ezer különbség lenne a két processzor között
2018. aug. 30. 20:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az 1400.

A legtöbb mai szoftver már bőven kezeli a 8 szálat, legalábbis ami CPU igényesebb.

2018. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor szerinted jobb a kissebb órajelű 3,2ghz-s proci 4 magon 8 szállal, mint a 3,5ghz 4 magon 4 szállal? Nagyobb teljesítményt lehet elérni az előbbivel?
2018. aug. 30. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jelentős a különbség, az alkalmazások nagy részének meg jól jön a több szál.

Amúgy gyári hűtővel felhúzható az 1400 arra a szintre.

(ami a frekvenciát illeti)

2018. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2018. aug. 30. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!