Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU hőmérséklet ingadozás?

CPU hőmérséklet ingadozás?

Figyelt kérdés
Van egy i7-8700-am, amit egy Cooler Master Geminii M4-el hűtök. Nos, alapjáraton a proci 30-35 fok körül van, de ahogy bármit is csinálnia kell, rögtön felemelkedik 50-60 fokra,, majd a feladat végeztével vissza is esik 30-35 körülire 1-2 sec. alatt. Ez még jó is lenne, de stressz tesztnél a 90 fokot is elérte, ami szerintem magasnak mondható, főleg, hogy elvileg ennek a procinak csak 65W a TDP-je, a gyártó meg azt írta, hogy 100 fok a max, amit nem szeretnék ennyire megközelíteni, gondolom, nem tesz túl jót a procinak. Újrapasztáztam, a rögzítést is a gyártó leírása szerint csináltam, a BIOS-ban a CPU hűtő módot átállítottam "Performance"-ra, de nem látok javulást.

2018. aug. 30. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Próbáld már meg a stock hűtőddel amit hozzá kaptál, azzal is ilyenek a fokok? Többször láttam már látszólag jól illeszkedő processzorhűtőt, ami végül mégse illeszkedett jól.
2018. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincs stock hűtőm, OEM-ben vettem a procit.
2018. aug. 30. 09:22
 3/15 A kérdező kommentje:

Na most újra felraktam a hűtőt, stress teszt közben 80 fok felé nem ment.

Ez így egészséges már, vagy még próbáljak "segíteni rajta"?

2018. aug. 30. 09:56
 4/15 anonim ***** válasza:
A stressz teszt magasabb hőfokra képes feltolni a processzort mint egy alap használat során (Stressz teszt sokkal jobban terheli a CPU-t mint egy CPU igényes játék), inkább az alap használatot figyeld meg, játék közben, meg anélkül.
2018. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Játék közben ilyen 60 fok körüli.
2018. aug. 30. 11:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Alap meg 35, de egy pillanat alatt felugrik 55-60-ra.
2018. aug. 30. 11:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem megy 60 fölé terhelés alatt (játék), megtartja 60 fok körül (nem baj ha feljebb mászik valamivel) akkor az a helyzet, hogy alapjáraton a proci hűtőd alacsony fordulatszámon forog hogy halk legyen, és csak akkor erőlteti meg magát, ha terhelést kap. Ez esetben semmilyen teendő nincs, jól végzi a dolgát.
2018. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Most sikerült összehoznom egy olyan Userbenchmark-ot, ahol 110%-ot értem el az i7-8700-ammal, de mindeközben a proci 95 fokra is felmelegedett.

Kicsit aggódom emiatt, örülnék neki, ha 100%-os teljesítmény mellett is 80 fok lenne a max.

2018. aug. 30. 13:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha AIDA64-el csinálod a stress testet akkor kapcsold ki még az indítása előtt a "stress FPU" beállítást.

Akár 20°C is lehet a különbség.


A másik pedig, hogy az a hűtő jobb mint egy gyári, de mivel az alaplap felé vissza fújja a langyos/meleg levegőt így nem is tudsz normális hűtést biztosítani a CPU-nak.

2018. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szóval jól sejtettem, hogy fos hűtést vettem...

Na mindegy, majd le lesz cserélve valami komolyabbra előbb-utóbb (pl. Be Quiet Pure Rock).

2018. aug. 30. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!