Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol lehet beállítani a képerny...

Hol lehet beállítani a képernyőn megjelenő szöveg betűnagyságát és a fényerőt? Samsung 22" LED monitor, Windows 10.

Figyelt kérdés
Működési bizonytalanság miatt Acer 18,5" monitort le kellett cserélnem, a nagy szakáruháznál csak Samsung 22" monitort találtak a raktárban. Az egy dolog, hogy használati utasítás nincs és a dvd-t nem tudja a gépem beolvasni. Viszont a képernyőn nagyon kis méretben jönnek elő a szöveg betűi és túl nagy a háttérfény. Megtaláltam a Gépház-ban valami betű nagysággal és fajtával foglalkozó pontot, a betűnagyság 27-re van állítva és egy mozgó skálán be is tudom állítani a kívánt értéket, de nem tudom, hogyan kellene ezt elfogadtatni a géppel. A háttér fényerősségének állítási lehetőségét meg nem találom.

2018. szept. 1. 20:09
 1/6 hypno ***** válasza:

Betűméretet az operációs rendszerben tudod állítani, a monitor fényerejét meg a videokártya driverében.

Ha tudnánk a monitor pontos típusát, akkor valószínűleg meg tudnánk mondani, hogy hol találsz hozzá használati utasítást.

2018. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A monitor típusa Samsung LED monitor 22 SF350


Én elég idős vagyok már és életem nem a számítástechnika irányában folyt, nekem a szövegszerkesztés és a grafikus/statisztikai programok voltak hasznomra. Így a beállításokhoz sem értek, tehát számomra az "operációs rendszer" meg a "videokártya driver" kifejezések értelmezhetetlenek.

2018. szept. 2. 12:50
 3/6 hypno ***** válasza:

A monitor használati utasítását innen le tudod menteni

[link]


A többire majd visszatérek, ha lesz időm

2018. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:

Na szóval.


Az új monitorod nagyobb felbontású mint amilyen a régi volt, nagyobb a pixel (képpont) sűrűsége ezért minden kisebbnek látszik. A szöveg és az ikonok is.

Tekintve, hogy ezek a monitorok a natív felbontáson adják a legjobb képet, a felbontáson nem igazán tanácsos állítani. Jó az az 1920x1080-as felbontás.


Az operációs rendszer (esetedben a Windows 10) ad megoldást erre a problémára oly módon, hogy a Gépházban a "Rendszer" fülön a "kijelző" opciót választva lehetőséget biztosít, hogy a szöveg, az alkalmazások és más elemek méretét az alapértelmezett 100%-ról 125 vagy 150%-ra állítsd. A kijelölés után rögtön átáll az új méretre, de nem minden alkalmazásnál, viszont figyelmeztet, hogy a változások telejs körű érvényesítéséhez ki kell jelentkezned. Ezt egyébként fel is ajánlja.

Ha a gyárilag definiált méretezés nem megfelelő, akkor ugyanitt találsz egy "speciális méretezési beéllítások" szöveget. ha rákattintasz, akkor a felnyíló ablakban 100-5000% közötti értéket tudsz beállítani.

2018. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hypno ***** válasza:

Ahhoz, hogy valamilyen kijelzőn lásd mit csinálsz, egy videokártya nevű alkatrész van a gépedben. Jellemzően AMD, Intel, vagy NVidia grafikus chippel szerelve.

A windows automatikusan felismeri őket, és telepít egy alap meghajtót (ez a driver), a jó teljesítményhez az elérhető legújabb intel, amd, vagy Nvidia drivert kell feltelepíteni.

Amikor ezek feltelepülnek, akkor felraknak maguknak egy kezelőfelületet, amiben szoftveresen állítható egyebek mellett a fényerő, ha a monitor saját kezelőszerveivel nem jutsz dűlőre.

2018. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. szept. 3. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!