Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a buildről?

Figyelt kérdés

Egy gamer PC-t tervezek venni játékra elsősorban és videószerkesztésre. Én valahogy így állítottam össze:

CPU: Intel i5-8600

Alaplap: MSI B360 GAMING PLUS

Hűtő: i5-8600 gyári dobozos

RAM: G.SKILL AEGIS 2x8GB

GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB

SSD: Samsung 860 EVO 250GB 2.5"

HDD: TOSHIBA Desktop 2TB 3.5"

Gépház: KOLINK Observatory RGB fekete

Tápegység: Corsair TX550M 550W


Ez így egy jó build? A dobozos hűtő megteszi, nem kell vennem más hűtőt?



2018. szept. 2. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha neked az i5-8600 megéri a felárat a 8400-hoz képest, meg az alaplap árát sem sokallod, teljesen jó gép.

Hűtő: a proci nem fog túlmelegedni, viszont zajos lesz terhelés alatt. Nem tudom, hogy ez számodra problémát jelent-e.

2018. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gábor_79 ***** válasza:
Azt nézem, hogy az alaplap képes lenne M2-es SSD-t fogadni, de úgy drágább lenne az a kivitel minimum 5000-rel, viszont 'majd dupla olyan gyors. A memóriában nem vagyok biztos, de lehet ha túl magas a gyári órajel, mondjuk 3000MHz fölött, akkor félő, hogy nem indul egyből, mert oc nélkül a processzor 2666MHz-et kezel a specifikáció alapján. A hűtő biztos elég. Akkor nem azt adnák mellé, mert nem teljesítené a feladatát, hanem csak azon múlik mennyire bírod a zajterhelést.
2018. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 550-es táp egy picit túlméretezett, elég lenne egy Be Quiet Pure Power 10 400W is.

SSD-nek inkább Kingston 240GB SSDNow A1000-et vegyél.

Az i5-8600 nem túl jó vétel, inkább i5-8400 vagy Ryzen 5 2600X, utóbbit tuningolhatod is, és akkor simán lehagyja az i5-öt (tuning esetében persze kell hozzá egy jó hűtő).

Elég lenne egy olcsóbb alaplap is, meg valami kevésbé világítós gépház, mert hidd el, hogy hosszútávon meg fogod bánni, zavarni fog (de persze ahogy gondolod, ez csak egy tanács).

VGA-nak itt van valami olcsóbb, pl. ez: [link] ugyanazt tudja, csak más van ráírva.

2018. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3-as: Az intel-nél szeretnék maradni, AMD-ben egyáltalán nem vagyok jártas.


Az inno3D-vel én is szemezgettem, de aztán megtaláltam hogy a 220Volt.hu-nál szintén hasonló árú a Gigabyte-os, ezért inkább emellett döntenék.

2018. szept. 2. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!