Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vegyek egy új laptopot vagy...

Vegyek egy új laptopot vagy ez még javítható?

Figyelt kérdés

Van egy 5-6 éves Toshiba Satellite L755-m, anno 240 körül vettem, és elég szépen is ment rajta minden. 8 gb ram, i5-2450M 2.50ghz cpu 2 magos, windows 7, 64 bites op rendszer, a videokártya elvileg nem a legjobb ha jól tudom, nvidia Geforce GT 520M.

Viszont nem nagyon foglalkoztam a fenttartásával, így mára szinte használhatatlan, aksi már vagy 3 éve nem jó, csak töltőre dugva megy, valamikor magától kikapcsol, billentyűk néha beragadnak, lassú, hangszóró rossz, elmegy a hang ha nincs bedugva fejhallgató, vírusirtó is lejárt, tuti hogy van rajta pár vírus.

Ha ezt mnodjuk elviszem valami szakértőhöz meg tudja javítani még? ha igen mennyibe kerülne? vagy érdemes egy új után nézni inkább? Ha újat kéne venni akkor szerintem csak valami viszonylag olcsóbb darabot vennék.



2018. szept. 7. 11:27
 1/3 szántóvető ***** válasza:

megéri megpróbálkozni a talpraállításával.amit leírtál azok nem komoly dolgok.akksit is vehetsz bele,legalább egy utángyártottat.és évente nem árt kitakaríttatni hogy ne melegedjen túl.ha van elég ramod akkor még sokáig meg fogja állni a helyét.

" Ha újat kéne venni akkor szerintem csak valami viszonylag olcsóbb darabot vennék."-azzal sem lennél előrébb,csak kidobnál egy csomó pénzt.mentsd le az adataidat aztán vidd szervizbe.

2018. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerezz egy új akksit, telepítsd újra a Windowst és fújd át a hűtőbordákat levegővel. Hidd el, olyan lesz, mint újkorában.

Esetleg egy SSD-vel felturbózhatnád. Kicserélheted a merevlemezedet egy ilyenre, vagy ha van optikai meghajtó (CD, DVD olvasó), akkor azt kicserélheted és akkor a merevlemez is marad.

2018. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minek? Jó gép. Ki kell tisztítani, újrahúzni. Win 8 és 10 gyorsabb, mint a 7, szerintem. Némi gyorsítási beállítások, és jó lesz az.

[link]


:))

2018. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!