Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor 75 °C (167 °F)...

Lallerrrr kérdése:

Processzor 75 °C (167 °F) mitcsináljak? Ms config 4max magon van müködtetve ha átt teszem 2 3 magra lejjebb megy a hőfok vagy mitcsináljak ma takarítottam ki és azóta rosszabb

Figyelt kérdés
2018. szept. 15. 01:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy milyen proci.


Ha terhelten ennyi, akkor az azért nem akkora probléma, ha terheletlenül ilyen, akkor vagy nem raktad rá normálisan a hűtőt, vagy silány a paszta, vagy a gépház nem szellőzik.


Semmiképpen nem megoldás a magok letiltása. Ha nem elég a hűtés, meg kell oldani. De mivel a takarítás előtt hűvösebb volt, én szétnéznék a hűtő tájékán.

2018. szept. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MGéza ***** válasza:
Magot ne tilts le, mert könnyen lehet hogy nem tudod visszacsinálni. Új Intel és AMD Ryzen processzoroknál a tcase érték egyébként 105C°, addig elvileg nincs miért aggódni. Milyen processzorról van szó egyébként?
2018. szept. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd hogy tényleg jol van e rajta a hűtő. A régi pasztát kapard le ovatosan es kenj rá ujat. Ha kell akkor vegyél új hűtőt. Be quiet! Dark rock 4 vagy arctic i32 freezer bármire elég.

Egyébként hol lehet állítani hogy hány magot használjon?

2018. szept. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Többnyire a BIOS-ban.
2018. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Üresjáratban ennyi vagy amikor program használja?

Gépház hogy szellőzik, hány ventilátor van, melyik merre fújja a levegőt?

Milyen processzorod és hozzá való hűtőd van pontosan, azok kb hány évesek?

Mivel ma takarítottad, pontosan mit takarítottál? Proci hűtőt leszedted? Ha igen, újra is pasztáztad? Amikor leszeded a hűtőt a régi pasztát ami rajta van már nem ajánlott használni (ahogy szétszeded levegő kerülhet bele, ez máris hatalmasat ront a hőátadó képességén).

2018. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem is értem most játék közben 66c youtube közben 48 sima használatban 50 ebből nem lehet kimenni de nincs rajta paszta egyébként ez a processzor CPU típusa QuadCore AMD Phenom X4 9500, 2200 MHz (11 x 200)
2018. szept. 15. 08:42
 7/13 A kérdező kommentje:
De már le ment mikor bekapcsolom a gépet az elején 75 utánna fél óra használat múlva le megy 50 -60közé
2018. szept. 15. 08:43
 8/13 A kérdező kommentje:
De lassulást nem vettem észre
2018. szept. 15. 08:44
 9/13 anonim ***** válasza:
[link] Tisztításkor ügyelj rá hogy megfelelően távolísd el a régi pasztát majd frissen pasztázd. Ezután a hűtő fölrögzítésére kell ügyelned mert fél mm távolság is sokat számít ha hőelvezetésről van szó. Ha csavarokkal van rögzítve azokat átlósan húzd mindíg ne körbe körbe ,lassan fokozatosan hogy véletlenül sem legyen ferde a fölrögzített hűtőborda. Full kontaktknak kell lennie a hűtőborda és a Cpu között a hővezető paszta a levegő kiszorításáért felel ezzel is csökkentve a hőellenállást illetve a legoptimálisabb hővezetést érheted így el. Tehát azzal nem kompenzálsz semmit ha félkiló elsőosztályú hűtőpasztát használsz abban az esetben ha nem megfelelően érintkezik a Két felület egymáshoz. Nekem is 65nm 4 magos procim van 100 %-on 56-60 fok között van maximum.
2018. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pasztáztál is?
2018. szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!