Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális processzor hőfok?

Ez normális processzor hőfok?

Figyelt kérdés

Üdv. A Processzorom egy Intel i3 4130 Cooler Master Hyper hűtővel (2016 végén volt újra pasztázva!)


Ha nincs terhelés (pl böngésző, stb) akkor a hőfok 35-46 között mozog, de ha pl egy Sony Vegas renderel akkor a hőfok 75-78 között mozog.


Nagy terhelés esetén a gép beépített hangszórójából ilyen sípolásszerű hangot hallok.


Ez normális? Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 13. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Intel ark-on azt írják, hogy ennek a processzórbak 72 fok a plafon. Próbáld újrapasztázni.
2018. aug. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kicsit sok, érdemes lenne valóban újrapasztázni, illetve kiporolni. Amúgy ne aggódj, a mai gépekben már nem szokott elfüstölni a proci, mert ha túlmelegszik, magától leáll a gép.
2018. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami itt szerintem sem oké.
2018. aug. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Anno 2013-ban mikor össze lett rakva a gép akkor is adta ezt a hangot (Ez a hang a melegedés miatt van rájőttem) de akkor még intel hűtő volt. De most is új hűtővel pedig akkor is frissen volt pasztázva!


SEGÍTSETEK!!!!!!!

2018. aug. 19. 20:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Basszus! Elnéztem, mivel a magonkénti hőfokot néztem nem a teljes CPU-t a teljes CPU hőfok 65-64 főlé nem megy terhelés alatt terhelés nélkül a teljes cpu meg 38 fokos az jó?
2018. aug. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!