Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be?

Miért nem kapcsol be?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a probléma, hogy nem kapcsol be a gépem tegnap óta.


Tegnap este elmentem itthonról és bekapcsolva hagytam a gépet, töltöttem le a lolt. Mikor hazaértem akkor vettem észre, hogy anyukám kinyomta a hosszabbítót.Visszakapcsoltam a hosszabbítót, nyomnám be a gépet de semmi.Fel sem pörögnek a ventik, nem csipog, nem villog, olyan mintha nem lenne áram alatt.Viszont a net kábel csatlakozó világít és az alaplap is (egyfolytában).Tápot szétszereltem és nem láttam rajta semmi égési nyomot, se az alaplapon.


Ha a tápot kikapcsolom akkor nem világít az alaplap&net kábel dugasza (bocsi nem tudom hogy hívják), szóval szerintem nem azzal van a gond de akkor mégis mivel?Mert a hosszabbítónak sincs semmi baja, más tökéletesen működik vele.



2018. szept. 16. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Hálózati kártyán szokott világítani a LED, a tápegység 5 Vsb tápjának működéséről árulkodik.

Viszont tápegységeknek szokott lenni ilyen baja, hogy alkatrészek elhasználódása miatt, áramtalanítás után már nem képes ismét elindulni.

Méghozzá egyébként nem ritka az 5 Vsb táp hibája, amit most látszólag jelez a LED, vagyis hihetnénk, hogy nem azzal van baj, de még így is lehet vele egyéb gond (feszültség értéke, hullámossága, kondenzátorok kiszáradása miatt).

Vagy lehet más gond is, de mivel feltételezem, hogy tápok javításában nem vagy jártas, ki kell próbálni egy másikkal.

Lehet még más gond is, de ez az első lépés.

2018. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ, hétfőn kipróbálom egy másik táppal :)
2018. szept. 16. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!