Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem bootol be az új laptopom...

Biuld kérdése:

Nem bootol be az új laptopom mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Acer Aspire 7 a717-72 55ha,elinditottam de nem adja be az előre telepített Linuxot és a biosban nem ismeri fel az USB kulcsot h a win10 fel tudjam tenni, valami ötlet?

#Dracut warning:nő robot device "block:/dev/sda2" fond #Dropping tó debug Schell. #Sh:can't Access tty;Jób control turné off. #Dracut:/#
2018. szept. 18. 21:08
 1/4 hypno ***** válasza:

Sok bios csak akkor veszi fel a boot lehetőségek közé a pendrivot, ha rendszerindításkor be van dugva.


Amúgy a POST lefut?

2018. szept. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem tudom mi az a "post". Be kapcsolom a gépet be jön az Acer logó utána kis ablak jelenik meg h vagy a jelenlévő Linux vagy usb kulcsról bootolást választom aztán utána pár sor szöveget dob ki amit leírtam
2018. szept. 19. 09:18
 3/4 hypno ***** válasza:

A POST (Power-On Self Test) a bekapcsolás utáni önellenőrző rutin.

Ha addig eljutottál, hogy felad egy boot választó képernyőt, akkor lefutott.


Jellemzően a F2-val tudod meghívni a BIOS-t. Ehhez serényen nyomkodni kell a gombot rögtön a bekapcsolás után, (ahol aztán lehet boot sorrendet állítani)


Az F12-vel pedig a boot menű jön fel, ahol választhatsz a rendelkezésre álló boot eszközök közül.

Ha ezt nem adja fel, akkor a BIOS "main" menűjében tudod engedélyezni.

2018. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már meg oldott a probléma,nem fogadta el a pendrive-t amit meg formáztam és a bios sem ismerte fel ezért vissza vittem a boltba a laptopot és csináltak 1boot pendrive-t úgy sikerült fel telepíteni a OP rendszert.
2018. szept. 20. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!