Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás volt a régi táp?

Hibás volt a régi táp?

Figyelt kérdés

A régi táppal coil whine-olt a vga-m. Két vga is, azt hittem csak szerencsétlen voltam (egy 960 egy egy 1080 később)

Vettem egy új tápot, most a 1080 van meg és a coil whine olyan kicsi lett, hogy csak akkor hallom ha leveszem a gép oldalát és lahajolok, és este van hogy ne legyen semmi hang. Előtte meg zárt gép oldallal, nappal amikor van hang az utcán, akkor is hallottam.


Egy CoolerMaster 600W (így ennyi a neve) táp volt, most egy Be Quiet Straight Power 11 650W


2018. szept. 22. 06:54
 1/4 A kérdező kommentje:

3x gariztattam a 1080-at a Coil Whine miatt, 3x jött vissza hogy max terhelésen sem tapasztalják a hibát, én meg nem hittem nekik eddig xD


Tényleg iszonyat coil whine volt előtte. Kb gyűlöltem magam hogy kiadtam 200k-t egy kártyára ami egy traktort is lealáz hangban. Most meg csöndes.

2018. szept. 22. 06:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel a coil whineal én igazából most találkozom először mint kifejezés.

Ez pontosan azt jelenti, hogy ciripelnek a tekercsek a kártyán?

Rengeteg videókartyam volt már. Úgy vettem észre, hogy ez Nvidia alatt van csak és ott is csak a nagyobb áramzabálóknál a 8800GTS és felfelé. De főleg a GTA 4 betöltésénél hallottam ilyen hangot.

2018. szept. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De egyébként ilyen Cooler Master hulladék tápokat máskor kerülj el! Lényegében Akyga-val egy minőségűek...
2018. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Ez pontosan azt jelenti, hogy ciripelnek a tekercsek a kártyán?"


Igen

2018. szept. 22. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!