Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi processzorok és...

Az alábbi processzorok és videokártyák közül melyik ajánlott?

Figyelt kérdés

CPU:

Ryzen 7 1700

Ryzen 5 2600

(esetleg i5-8400)

Videokártya:

RX-570 (4GB) - GTX 1060 (3GB)


Processzorból inkább a ryzen sorozat lenne megfelelő, mert játék mellett CAD-re is fogom használni a gépet, így előnyt jelent a több szál. Viszont nem tudom eldönteni, hogy a kettő közül melyik érné meg jobban.

Videokártya témában szintén tanácstalan vagyok, tesztek/videók alapján nem igazán különbség a kettő közt.


2018. szept. 24. 11:46
 1/2 MGéza ***** válasza:
R5 2600 mellett voksolnék a helyedben. Kevesebb mag és szál mint a másik, de jobb a memóriakezelése és egy magon kicsit nagyobb órajelre képes, az i5-el szemben pedig a 12 logikai szál miatt van egyértelmű fölényben, hiába az Intel egy magon mutatott fölénye. A két videokártya árban és tudásban nagyjából egy szint, dx11-ben Nvidia, dx12-ben AMD fölényt mutatnak a tesztek.
2018. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 pappgr ***** válasza:
Egyetértek, én elég erősen intel párti vagyok, mert nem szeretem az amd kezelőfelületét, viszont, ha most gépet építenék biztosan az új ryzen sorozatból választanék. az videókártya ügyben meg a 1060 mellett teszem a voksom, olcsóbb, technikailag kevesebb vram van benne de a benchmark-ok jobb eredményt mutatnak
2018. szept. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!