Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az okozhatja azt hogy most...

Norbex28 kérdése:

Az okozhatja azt hogy most nem műkődik? Azért kérem a ti segitségeteket hogy tudjam én rontottam el a vagy egy átbaszás áldozata lettem?

Figyelt kérdés

Nos. Nemrég rendeltem egy gtx 670 et 2 hét útán mikor megjøtt az új táp (Corsair vs series 550W) vetted a bátorságot és a mint megjőtt beleszerettem. Atx fajta a dugasza fúra volt (20+4-es) én azthittem hogy eggyik fele cpuba másik a széles részbe megy, vég megpróbáltam igy is úgy is beinditottam 3 másodperc útán leált. E kőzben benne volt a videókártya, bekőtve pci-e kábellel,

.A propellerek forognak csak képet nem ad és vég úgy indul el hogy kaptam egy cpu tápkábelt am 2x akkor volt aztán rájőttem hogy szét lehet csatolni. Oké. Mindent a helyén ekkor elindul képernyőn azt irja no signal az az nincs csatlakoztatva.. nos a monitorom vga-s kimenetelű kábellel van ellátva ,ahhoz hogy csatlakoztassam a videokártyához adapterre volt szűkségem. A piacon kaptam is ingyen eggyet persze ajándékba mert ott vásároltam. Szart volt használva ,fogak helyén, nem gőrbűlt csak piszkos megpucoltam bedugtam géppbe rá a monitort és no signal. U.I a videokártyát használtam vettem és nem bizonyosodhattam meg arról hogy valóban műkődik e és azért kérem a ti segitségeteket hogy tudjam én rontottam el a vagy egy átbaszás áldozata lettem?!



2018. szept. 24. 18:42
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Jól értem, hogy te a 20+4-es tápcsatlakozó +4-es részét dugtad a CPU melletti 4-es csatlakozóba? Mondjuk eléggé erőltetni kellett, dehát sokan vannak, akik erősek...

Nos, szerintem nem a videokártyát vágtad haza, hanem az alaplapot. Esetleg még a procit, memóriát. És lehet, hogy a videokártyát is... De lehet, hogy a táp és az alaplap közösen megvédték egymást.

A CPU mellé van egy külön 4 (vagy 8) pines csatlakozó, amibe 2 sárga és 2 fekete vezeték meg (vagy 4 sárga és 4 fekete, ha 8-as). Enélkül amúgy nem indul el a gép. Illetve ha 24 pines az alaplap tápcsatlakozója, akkor a +4 nélkül sem.

2018. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez tiszta. Minden a helyén csak képet nem ad a monitor csak annyit hogy no signal. És csatlakoztatva van videokártyához. Ha integrált mudra váltok akkor Már is műkődik ,képet ad.Az volna a kérdés hogy én rontottam el vagy àtbasztak? Van egy adapter a vinyl végéve hdmi to vga
2018. szept. 24. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Normálisan, Hdmi-n kipróbáltad? Nem mindenféle mókolt átalakításokkal...
2018. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát Pont ez az nincs hdmi s csatlakozóm. Azért használtam adaptert. Segitsetek pls.
2018. szept. 25. 06:43
 5/8 A kérdező kommentje:

1. Régi drivert töröld le!


2. Gép kikapcs!


3. A régi kártyát szedd ki az újat tedd be és kösd rá a monitort!


4. Gép bekapcs!


5. Windows/Linux betölt utánna tedd fel az új kártya driver-ét!


6. Újraindítás bár az új drivereknél ez nem mindig fontos!


7. Utánna már állítgathatod a felbontás stb...


Ezt nem csináltam még meg ez lehet az oka annak hogy a gtx 670 (elötte gt 710 volt) csak annyit ir ki a képernyőre hogy no signal?

2018. szept. 25. 07:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Rakd be másik gépbe a kártyát, és nézd meg ,hogy működik-e.

Valami egyszerű gagyi átalakítót használsz?

Ha nem vágtad haza az alaplapot/ramot, én ott keresném a hibát.

2018. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A ram alaplap és Minden más tőkéletesen műkődik egy más (gt710) kártyával. Lehetséges hogy nem jó a videókártya, mert használtan vettem. De akkor mér pőrøgnek fell a ventilátorok mért zőld a pie kabel(ek) mellet levő led(ek) ?Más configon nem próbáltam erre talán vasárnap kerűl sor .
2018. szept. 27. 15:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki másikban, az a legbiztosabb.


Felpöröghet a venti attól függetlenül, hogy hibás.

2018. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!