Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép új TV-vel néha...

A számítógép új TV-vel néha csíkoz és megráz a HDMI 4K-ban?

Figyelt kérdés

Adott egy egy éves, megbízhatóan működő számítógép, benne egy eddig kifogástalanul működő videokártyával:

[link]

ami HDMI-n keresztül csatlakozik egy tévéhez:

[link]

60 Hz-en tudja a 4K-t a TV és a kártya is, HDMI 2.0a szabványnak megfelelő kábellel van összekötve.

Néha, csak úgy minden előjel nélkül itt-ott csíkoz a kép, esetleg villan egyet az alsó fele. Kontakthiba nem lehet, mert ha újra bedugom, egy ideig működik, majd megint elkezdi, pedig egy tollpihe sem ért a számítógéphez vagy a kábelhez.

A videokártya eddig Display Porton üzemelt szintén 4K 60Hz-en, ott nem volt semmilyen gond. Lehet, hogy a HDMI-n nem bírja?

Lehetséges, hogy pár óra használat alatt felgyűlik a feszültség a gép és a földeletlen TV közt, és ekkor kezdi?

0-1 volt közötti értéket mértem.


Nem tudom kipróbálni másik kábellel/kártyával/monitorral. Azonnal dönteni kell, mert le fog járni a TV-hez tartozó elállási jog. Mi lehet a hiba?


Minden alkatrésztől csak annyit várok el, amennyi elvárható. Hol lehet a hiba? Kérem, hogy csak hozzáértők válaszoljanak! "Ne használt TV-t monitornak" és hasonló okoskodást nem kérek!



2018. szept. 29. 15:05
 1/6 hypno ***** válasza:

Én is földhurokra gyanakodnék a helyedben.


Nem ismerem a vételi körülményeidet, így nem igazán tudom megmondani, hogy hova kellene egy galvanikus leválasztó, de ha koax kábelen kapod a tv adást és az internetet is, akkor próbáld meg leföldelni a splittert. Nem kell nagyot firkálni. Kívül van rajta erre a célra egy csavar és ha arra egy bármilyen vezetéket rákötsz, aminek a másik végét ráakasztod mondjuk egy konnektor földelő érintkezőjére, aakkor meg is vagy.

Ha ettől megjavul, akkor jöhet az elegánsabb megoldás, vagyis a galvanikus leválasztó.

2018. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:

Közben eszembe jutott, hogy egy hasonló problémánál volt valaki aki aki képekkel szemléltette a dondot.

Itt van

[link]

2018. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A poén az, hogy nincsen koax kábel, sem egyéb bemenet a HDMI-n kívül, a TV csakis monitorként szolgál. Mind a slotnál fennált a hiba.


De! A videokártyán lévő HDMI-aljzat külső fém részét összekötöttem (egyelőre csak forrasztás nélkül) a bemeneteket védő (és a gépházzal érintkező, ahhoz csavarral rögzített) lappal. Azaz az I/O shielddel, ha szokás így nevezni. Kopogjuk le, de egyelőre ez látszólag megoldotta.

2018. szept. 29. 18:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. szept. 29. 18:07
 5/6 A kérdező kommentje:

Sikerült reprodukálni a jelenséget: 60 Hz-re állítva csíkoz, 59 Hz-en nem. A TV bekapcsoláskor mindkét esetben 60 Hz-esnek írja ki a bemenő jelet.

Ha valaki érti ezt, ne tartsa magában, érdekelne miért.

2018. szept. 30. 17:39
 6/6 anonim válasza:
Foldelt konnektorba van dugva a TV-d es a szamitogep? Ha igen, akkor probald ki masik foldelt konnektorba is.
2018. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!