Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire veszi igénybe a...

Béci777 kérdése:

Mennyire veszi igénybe a videókártyát a bányászat? Mi az igazság? Tényleg egy alulfeszelt jól hűtött pormentes bányászkártya jobb mint egy szétjáttszot gamerkártya?

Figyelt kérdés

Aki bányászkártyát árul az szerint nem veszi annyira igénybe minta játék.

Aki olyan előéletü kártyát árul ami csak játékra volt használva,az szerint meg a bányászkártya nem ajánlott.



2018. okt. 2. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki a bányászkártáját akarja eladni természetesen azt fogja mondani hogy az övével jobban jársz. Egy biztos. Egy gamerkártya maximum megy naponta 4-5 órát50-100%-on, míg egy bányászkártya a nap 24 órájában megy 10%-on. Szerinted???
2018. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
* míg egy bányászkártya a nap 24 órájában megy 100%-on. Szerinted???
2018. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint amikor egy játékot a képi élmény miatt ultra felbontáson és mindent felhúzva használsz, hogy kisajtolj belőle minden képességet.

Csak a játékkal napi pár óráig nyomod, a bányász pedig addig megy, míg kapja az áramot vagy fel nem adja a szolgálatot. Szarrá vannak hajtva, hogy minden számítási kapacitás a végletekig, szünetmentesen ki legyen használva a minél gyorsabb és nagyobb bevétel reményében.


Hasonlítsd össze hogy mennyiért adják a használt kártyákat, biztos hogy olcsóbb lesz a bányász. Ha csak rákeresel a "használt bányász kártya" kifejezésre, rögtön így nyit az egyik találat:

[link]

" Ezek a grafikus kártyák a bányászat során nem rendeltetés szerűen voltak használva, hisz éjjel-nappal 100%-os terhelésen működtek és esetenként a profit növelésének reményében az órajeleket is megemelték. Ha ezek a modellek a használt piacra kerülnek, nagy galibát okozhatnak, hisz a meghibásodás kockázata a vásárlás után sokkal nagyobb, mint egy otthoni környezetben használt modellé."

2018. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ,értem mire utalsz.De állítólag pont ez a lényeg ,hogy nem 100°-on megy.
2018. okt. 2. 16:34
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendben!

Köszönöm srácok a válaszokat hasznosak voltak!

Gyakorlatilag mina hárman nem ajánljátok.

Ez kb 100% a nem mellett...:)

2018. okt. 2. 16:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért van ám egy kis csavar a dologban.

Egy normál/alul feszen működő VGA ami megy 24 órában fix hőfokon annak kevesebb a meghibásodása, mint amelyik hol 80 fokos hol 30.

A hőmérséklet ingadozás jobban megviseli a GPU forrasztását és a többi alkatrészét is.

2018. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül persze kevés az esélye annak hogy egy bánya kártya nem volt túlhúzva, stb, így viszont már nem éri megvenni.
2018. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Épp írni akartam, hogy a bányászkártyáknál a túlhúzás miatt a 100% inkább 120%!!
2018. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bányász, csak próbaképpen használtam a sajátom. Ez egy msi gtx 1060 6gb (a piros-fekete 2 ventis). Ethereumra próbáltam, abban a memória számít, a prociát hiába húznád, a memória órajelét emeltem, ameddig csak lehetett 65% power limit mellett, a proci órajelét alapon hagytam. Így ment 29 napig. A 4 nap környékén a szépérzékem miatt a ventiket felvettem 60%-ra,hogy a gpu hőfok 52 helyett 50 fok legyen. Ez volt tavaly év végén, azóta játszom vele, semmi baja, gari is van rá, bátran megvehetnéd 70 ezerért, minden tartozékával együtt, miután kipróbáltad.

Szerintem a bányászokéval sem jársz rosszabbul, ha minden további nélkül megnézheted.

(ha húzom a kártyát, a fogyasztás nő, így a bevétel csökken. Ha megrongálom a kártyám, amortizálom a tőkém amit majd ki szeretnék venni.)

2018. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenki eldönti hogy meg meri-e venni...
2018. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!