Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mi a probléma a...

Szerintetek mi a probléma a számítógépemmel? Videóval és lent részletesebben.

Figyelt kérdés

Ma reggel kezdte el azt csinálni a számítógépem, hogy elfekedik a képernyő, mint ha alvó üzemmódba menne a gép, de semmire sem reagál. A kép teljesen függetlennul jön vissza az egér mozgatasatól és néha vissza sem jön, ilyenkor újra inditom a számítógép, de tovább folytatja. Hiba üzenetet csak egyetlen egyszer adott ki és az ez volt:


frequency out of range 56/60 Hz


Amiket eddig próbáltam:

-Frissítettem az összes drivert.

-Frissitettem a Windows-t.


Szerintem ezek lehetnek a problémák:

a) Haldoklik a VGA.

b) Haldoklik a monitor.

c) Haldoklik a HDMI kábel (legjobb esetben).

d) A fent lévő mind három eset egyszerre.


Bárki találkozott hasonló problémával? Ha igen akkor lenne oly szíves, hogy elmondja nála mi oldotta meg ezt a kellemetlen problemat.

A válaszokat előre is köszönöm! :)<br>

YouTube video:

[link]

(Video minőségért elnézést kérek)


PC-m:

Motherboard: MSI H170 GAMING M3

CPU: Intel Core i5-6500 3.20GHz

VGA: AMD Radeon HD 5700

RAM: 2x HyperX 4GB FURY DDR4 2133MHz CL14

Power Supply: EVGA SuperNOVA GQ 650W

Case: ZALMAN Z3 Plus Black

HDD: WD Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

SSD: Samsung 860 EVO 250GB

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Screen: Fujitsu L20T-2 LED

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Mouse: SS rival black

My headset: Razer Kraken


2018. okt. 10. 10:46
 1/7 anonim válasza:

A frequency out od range azt jelenti, hogy a monitorod nem tudja kezelni azt a felbontást amin van. Véletlen nem játék közben írta azt ki?


Itt elég valószínű, hogy a monitorral lessz a gond. Esetleg nem állított át rajta valaki véletlen valamit?


De az is lehet, hogy már szimplán régi a monitorod és ez a baja.


Ha még esetleg nem tetted volna meg a kábeleket is megnézhetnéd, hogy nem-e lazult ki valamelyik.


Remélem valami hasznosat is tudtam mondani :D

2018. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért szerintem nem tudja tartani a monitor beállított képfrissítési frekvenciáját. Próbáltad lejjebb venni?
2018. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
(Amit az első írt, azzal is egyetértek)
2018. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem játék közben történt. Éppen ma reggel iszogattam a kis ébresztő zöld teámat és memem-eket akartam nézni erre elkezdte ezt csinálni. :(

Azt elfelejtettem leírni, hogy természetessen azzal kezdtem, hogy a kábeleket ellenőriztem, hogy jól be vannak-e dugva.

Ez a monitor még a legelső monitorom és már vagy 7 éves, szóval esélyes.

Az eddigi válaszokat köszönöm és mindenkinek ment a zöld kéz.

További ötleteket szívesen várok!

2018. okt. 10. 11:10
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:
Én a videókártyára gyanakodnék, tekintve, hogy az a legrégebbi komponens a maga 6-7 évével. Legalább is akkortájt adták ki.
2018. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet nézni mi van akkor ha a monitort az alaplapi DVI csatlakozóba dugod. Ha továbbra is fennáll a jelenség, akkor nagy eséllyel a monitor lesz a ludas.
2018. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A problémát megoldottam. Vettem egy új videókártyát (GTX 1050 TI) és egy új monitort is (LG 25UM58-P). Mindenkinek ment a zöld!
2018. okt. 13. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!