Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az előbb véletlenül leformázta...

Az előbb véletlenül leformáztam a parancssoron belül a partíciómat (másikat akartam leformázni). Hogyan tudnám visszaállítani? SOS Fontos adatok vannak rajta.

Figyelt kérdés

2018. okt. 16. 22:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Ha még nem írtál semmit az adot diszkre (de legalább a particióra) az adatok jelentős részét ezzel foglalkozó cég nagy eséllyel vissza tudja nyerni, de nem 100%-hogy sikerül. Minnél többet kísérletezel vele annál jobban csökken ennek az esélye.
2018. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Többféle program képes egy véletlen formázással történt HDD-ről visszaszerezni az adatot.

Azzal hogy új partíciót hozol létre csak az első szektorába kerül bejegyzés, a többi megmarad mint ahogy az adatok is.

Véletlen formázott HDD-ről, véletlen fájl törlést szoktunk visszaállítani, erre vannak programjaink, 2TB-nál azért eléggé időigényes ám mire végez csak az elemzéssel akár 1-2 nap.

2018. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Írni semmit nem írtam, nem is tudnék, hiszen most nincs rajta partíció, újat meg nem fogok létrehozni, hiszen az a cél, hogy a lehető legtöbb adat visszajöjjön.
2018. okt. 17. 11:59
 14/31 anonim ***** válasza:

Lemezkezelővel adj neki betűjelet.

Partíció van, csak nem látszik

2018. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Testdisk. Rajta van a System Rescue CD-n. Rengetegszer húzott már ki a fosból, amikor ugyanígy, mint te, belegabalyodtam a partícióstruktúrába és/vagy elhittem, amit ergya eszközök főrendszeren kívül indítva mutattak róla. A testdisk egyébként teljesen intuitív használatú, max angolszótár kell mellé szükség esetén.
2018. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Gábor_79 ***** válasza:
GetDataBack for NTFS nevű program visszahozza ilyen helyzetben még. Csak az a feltétele a helyreállításnak, hogy fizikailag különálló lemezre kell másolni a visszaállított adatokat és nem arra amit épp scannel. Kell link?
2018. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
50%

Ezért kell vigyázni a parancssoros utasításokkal mert egy betűt elírsz és ment a francba az egész partíció. Ezért használunk grafikus felületű - GUI - partíciókezelőt.


Ha TÖRÖLTED a partíciót - mert formázást írtál de a válaszaidból törlésre tippelek, ugyanis nem mindegy - akkor a teljes partíció visszaállítását próbálhatod progival is. Ez azért ajánlott a fájlonkénti mentés helyett, mert sokkal kevesebb időt vesz igénybe.


[link]


ingyenes:

[link]

2018. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Egy format ntfs parancs után szállt el minden a parancssorban. Az a baj, hogy most nem merem én megpróbálni, mert félek, hogy végleg odavesznek a dolgok, de az adatmentő cégeknél is alsó hangon 20 ezer forint lenne ez. Sőt, beszéltem olyannal is, aki szerint 3-400000 forint lenne, ha a partíció is törölve lett. De én is azt hiszem, hogy ha a HDD amúgy 100%-os a HDD Sentinelben, sosem volt vele baj, és felülírva se lett semmi, akkor csak nem lehet olyan nagy mutatvány visszahozni a dolgokat. A Recuva nevű programmal számtalanszor hoztam már vissza törölt fájlokat, de ugye ha nincs partíció se akkor az nem ér sokat.
2018. okt. 17. 20:01
 19/31 anonim ***** válasza:

Akkor írok még egyet. Ingyenes és partiiton recovery az opció neve:


[link]

2018. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Ezzel akkor biztonságosan vissza tudom állítani azt a 2TB-os partíciót?
2018. okt. 17. 20:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!