Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet VGA hiba? ASUS GeForce...

Lehet VGA hiba? ASUS GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 192bit

Figyelt kérdés

Bizonyos játékoknál bizonyos idő után elmegy a kép.

A gép megy tovább, 10-20 másodpercig hang is van csak a monitor sötétül el és a videokártya ventilátorok azonnal 100%-ra felpörögnek.

Olyan mintha hővédelem miatt kapcsolna le a kártya, viszont 70°C -nál tovább soha nem szokott melegedni.

Nem tudom, hogy ez most szoftveres vagy hardveres hiba miatt van.

Viszont nem mindegyik játéknál, pl R6 vagy PUBG eddig egyszer fordult csak elő, ha a Rust-al játszok fél-egy óra után egyből elsötétül a monitor.

Januárban vettem a gépet kártyával együtt, minden új benne, 1-2 hónapja kezdődött a probléma.

Minden le van frissítve, ultra és low grafikán is ezt csinálja, újra pasztázva stb.


Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator

Intel Core i5-7600K

Asus PRIME Z270-P

EVGA 600W BQ 110-BQ-0600-K2


2018. okt. 22. 01:08
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy a pcx-en vásároltam ill. rakattam össze a gépet, ha hardver hiba lenne akkor hozzájuk kell fordulnom a garancia miatt?
2018. okt. 22. 01:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha melegedés miatt kapcsol ki akkor azonnal áramtalanít, nem ilyen tüneteket produkálna. Így első körben futtatnék egy memtest et(sokáig, ideális esetben legalább 8-10 óráig kell futnia hiba nélkül), illetve nézd meg a crash logot, abból valószínűleg okosabb leszel. De ez lehet elégtelen tápellátás, vagy esetleg alaplap is - ha a kondenzátorok nem úgy néznek ki ahogy ki kéne nekik(~dög nagy pukli van a végén) akkor ott lesz a gond. Proci hőmérsékletét és teljesítményét is nézed egyébként? Volt hasonló problémám anno, kicsit magasabb feszültség kellett hogy stabil maradjon a tuningom minden munkafolyamat alatt.

Küldheted a PCX hez, de közvetlen a gyártóval is beszélhetsz - utóbbi általában sokkal gyorsabb.

2018. okt. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!