Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nektek is lassan kapcsol be a...

Nektek is lassan kapcsol be a számítógépetek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Az én PC-m nagyon lassan kapcsol be! Mármint a boot idő az nem sok. Hamar betölt a Windows. Pontosabban Windows 10 1803 Pro x64. Defender és Windows Update letiltva.

Betöltött a Windows és jó pár percig még szinte használhatatlan. Megnyitom pl a Chromeot és ahhoz sokra jön be mint mikor már megy egy órája a gép. Valami nagyon leterheli a gépet annak ellenére, hogy nem indulhat semmilyen program a Windowszal.

Szerintem valami Windows háttér folyamat lesz.

Vagy ez a hibrid hibernált kikapcsolás a baj amit a Windows 8-al hoztak be.

A gépem többi része:

FX 6300 CPU Trubo kikapcsolva 3.8GHz-re állítva.

2x4 8GB 1600Mhz Dual Channel ram CL11

HDD WD Blue 1TB Caviar Blue, 7200RPM, 64MB Puffer

FSP Hexa+ 400W tápegyseg

Asus M5A97 R2.0 UEFi alaplap legfrissebb UEFi

Shappire R7 260X 2GB



Mit lehet ez ellen tenni? Esteleg kikapcsolni a hibernált kikapcsolást? Azt hol kell?

SSD-t nem szeretnék venni.



2018. okt. 22. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyire van meghúzva az FX 6300 órajele? Mert elég régi szegényke, ha nincs húzva, normál, kis hűtővel ez teljesen normális nála.
2018. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
emellett pucold meg a gépet, CCleaner, malware bytes, illetve fizikailag is tedd meg, gépház oldala leszed, portalanítás, esetleg egy újrapasztázás.
2018. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy 3.8GHz-re van beállítva! Kevés a Windowshoz is?


Sem az oldala sem a hátsó shlid nincs rajta a szellőzés miatt! Tiszta a gép és a paszta sincs rajta 1 hónapnál régebben rajta.

Újra telepített Windowszal is ezt csinálja.


Lehet félreértettek, de a géppel úgy egyebkent nincs baj sebességgel. Játékokban az FPS is rendben van, egyedül ez az indulási utáni lassúság van ami egy olyan 2 percig fent áll, majd utána normális lesz.

2018. okt. 22. 15:45
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez a hűtő van rajta:

[link]


Plusz van egy nagy, 5 centis ami az alaplapi VRM tápellatas bordáira van ragasztva úgy, hogy döntve van és kifújja a levegőt a csatlakozók mellett hátul és áramot USB portbol kap.

2018. okt. 22. 15:56
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet nagyobb sokkal mint 5 centi a VRM hűtő, mert egy régi táp nagy ventije!
2018. okt. 22. 16:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"2 percig fent áll, majd utána normális lesz"


SSD kell.


Bármennyire is nem szeretnél venni ma már annyi folyamat indul az operációs rendszerrel együtt, hogy megköveteli az SSD használatot. Vagy elfogadod a merevlemez technológiai korlátait és vársz 2-3 percet indítás után...

2018. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát az én gépemben 2004-es Asus alaplap van, 2007-es Intel Core 2 proci (2.9Ghz-re felhúzva) és a rendszernek pedig 300GB HDD (ez mellett van még 3TB HDD).

A Windows Update is fut, a Defender is mégsem tart neki sokáig a bekapcsolás. Maximum 1 perc alatt bebootol és olyan állapotba áll hogy azonnal használható.

4GB ram van benne és Win 10 Pro

2018. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod kikapcsolni a hibernált kikapcsolást, de elméletileg az a indulás gyorsítására szolgál.
2018. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az SSD-k azok meddig élnek ha csak rendszer van rajtuk?


A Windows Boot az igazából onnan számítva, hogy bedugom a konektorba a gépet és megnyomom a bekapcsoló gombot az onnantól számítva 4 másodperc. Tehát azután már az asztalon vagyok. De ez mit sem ér ha még utána nem tudom egyből használni a gépet!

2018. okt. 22. 17:15
 10/12 A kérdező kommentje:
Tényleg a HDD lesz! 100%-on pl az előbb bontottam ki rajta egy 4GB-os RAR-t és közben megint tiszta lassú lett a Windows...
2018. okt. 22. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!