Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tabletet használni számítógépk...

Tabletet használni számítógépként képernyővel + billentyűzettel?

Figyelt kérdés

Csak elgondolkoztam, de lehet hogy nagy marhaság :D

hogy nem laptopot vennék, hanem tabletet, amit tudok magammal vinni könnyen bárhova, és otthon pedig nagy képernyővel és billentyűzettel használnám, mint számítógép. Laptop árából kijönne gondolom és így nem kéne külön tabletet vennem. Nem nagyon értek hozzá, nem tudom, hogy ha egyáltalán ez működőképes, akkor van-e olyan nagy teljesítményű tablet, amivel tervező programokat is tudnék használni, mert ez is elsődleges szempont számomra.


2018. okt. 22. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A tabletek nagy részét nem tudod monitorra kötni.

Szerintem ne csináld így, a laptop is teljesen hordozható, és kompromisszum mentes.

2018. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok megoldás van erre, de esetleg gondolkozz egy egy ultrabookon.
2018. okt. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak vékony laptopok, amik 2 kiló alatt vannak, azokat ugyanolyan könnyű hordozni, mint egy tabletet, viszont teljes értékű számítógépet kapsz. A tablet szerintem amúgy sem jó igazán semmire. Zsebben hordani nagy, valódi munkára gyenge teljesítményű és kicsi.
2018. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Csak azért gondoltam erre, mert igen hordozni is szeretném, mondjuk buszon használni laptopot sokkal nehézkesebb, mint tabletet, de otthon meg nagy képernyőn terveznem kéne. Akkor inkább az lenne célszerű hogy veszek egy normál vagy kisebb méretű (hordozhatóság miatt), de jó teljesítményű laptopot laptopot és otthonra egy képernyőt, nem?

Utánanéztem, mi az az ultrabook, de nem egészen világos számomra, mindenesetre megnézem majd.

Szóval a problémám a képernyőméret és a teljesítmény körül van. Majd karácsony előtt szeretnék venni, gondolom akkor éri meg a nagy leárazások miatt beruházni ilyesmire.

2018. okt. 23. 00:00
 5/7 anonim ***** válasza:

"Majd karácsony előtt szeretnék venni, gondolom akkor éri meg a nagy leárazások miatt beruházni ilyesmire."


Nem. Számítástechnikai eszközöket nyáron kell venni. Július elejétől augusztus közepéig. Akkor ugyanis pangás van és lentebb mennek az árak. Szeptemberre visszemennek, mert sokan iskolakezdésre vesznek gépet, aztán karácsony előtt megint felmennek az árak, amiből esetleg akciókat adnak.

2018. okt. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, rájöttem hogy vannak már ezek a szétszedhető notebookok, de ezeknek nem kevés a teljesítménye számomra a tervező programok használatához? Pl. ez [link]

Lenovot szeretnék, és kb ennyit is szántam rá. + Veszek hozzá otthoni használatra képernyőt

2018. nov. 17. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Vigyázz az új Lenovokkal, mert sok a drága gagyi minőségű. Made in Taivan, lenni pici hibácka. Vagy nagyobb. Garanciális szervízbe oda-vissza megtanulod az utat.
2018. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!