Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a fontosabb a proci...

Melyik a fontosabb a proci vagy a ram?

Figyelt kérdés
A kérdés az hogyha van két ugyanolyan gép csak az egyikben i5-ös van 16gb rammal a másik i7-es 8gb rammal, akkor van e érezhető különbség a videók konvertalasa közben?

2018. okt. 25. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Konvertáló szoftvertől függ. Filmora például bármit csináltam csak 2 magot használt a 8ból. Így volt megírva. Csak teszteléssel tudod megállapítani, de mivel a ramot csak puffernek tudja használni (hiszen nagyságrendekkel több adat kerül HDDre mint ami a ramban elfér) gondolom nem hányja tele a ramot, így akár 4Gb is elegendő lehet(ne).
2018. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ a videó megvágásának módjától, és a konvertálandó videó minőségétől.
2018. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem teljesen mindegy az sem, hogy melyik i5 és melyik i7 proci az pontosan.
2018. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem általánosságban azért a processzor ereje itt lényegesebb. De remélem tudod, hogy nem minden i7 erősebb minden i5-nél. Kismillió típusváltozat jött ki belőlük az elmúlt 10 évben, és a mai i5-ök lenyelik keresztben a régi verziójú i7-eseket.
2018. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Új gép vásárlásáról van szo, és csak tettem fel, mert sajnos nem értek hozza, hogy ha kisfilmek vagasara kell, akkor melyik a fontosabb. A videokártya egyébként Nvidia GeForce GTX 960M (4gb), és kétfajta processzorral is lehet venni: Intel Core i7, vagy i5. Viszont ha az Adobe premiere pro gép igényét nézem, akkor az ajánlottak között ott van a 16gb ram. Persze a minimum 8, mivel pontosan megvan hogy mire fogom használni a laptopot, így mar csak ebben voltam bizonytalan. Ha számít a ram akkor 16os kell, ha nem akkor inkább újabb i7es proci de csak 8gb rammal. Remelem érthető amit akartam mondani.
2018. okt. 25. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Érthető, csak konkrétabban kéne tudni milyen i7 és milyen i5 processzorról van szó.
2018. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"kétfajta processzorral is lehet venni: Intel Core i7, vagy i5" számomra ebből az derül ki, hogy vagy ugyan az a generáció vagy 1 generáció difi van a procik között.

Jó lenne, ha tudnál típust linkelni kérdező.

2018. okt. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva laptop vásárlás előtt állok, és mivel ebből elek, hogy kisfilmeket készítek, nem mindegy hogy végül mit fogok ki. A keret 300e Ft körül van, ezért találtam mar Asus Rog gaming laptopot. Az szinte mar biztos hogy a gtx 1060-as videokártya nem fér bele a keretbe, így valószínű a 1050essel fogok egyet venni. Es itt merült fel hogyha esetleg régebbi i5el szerelt gépet vennék akkor lehetne több memória. De ahogy utánaolvastam inkább úgy látom, érdemesebb újabb procival venni, mert a memória nem annyira fontos. Viszont ezekben az óra jelekben nemigazan igazodok ki. Most akkor az a jo, ha minél magasabb? Vagy ez csak olyan parasztvakitas mint anno hogy hány megapixeles a fényképező? Nyilván ha többet tudnék rá szánni, egyértelmű h nem vacilalnék rajta, de így nem mindegy. Tudna valaki egy pár jotanácsot adni ez ügyben? Megköszönném
2018. okt. 26. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!