Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lassu az SSD?

Mitől lassu az SSD?

Figyelt kérdés

Az SSD-m egyre lassabb, nyoma sincs már a gyors gépfelállásnak vagy hogy az excell pillanat alatt nyílik meg mint régen, hanem HDD sebességéhez hasonló vagy még annál is lassabb.

Mentéskor pl. szó szerint 5-10 másodperccel később jelent csak meg az elmentett fájl, rámentés esetén megesett hogy a régi verzió indult el újra tesztfuttatáskor amíg ezt nem vettem észre.


A Windows újratelepítése nem segített. Lehet az SSD-vel van valami beállítási hiba?


2018. okt. 26. 11:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Egyenlőre csak 4 giga RAM-om van. A virtuális memóriával nem az a teendő inkább, hogy akkor kevesebb ablakot nyitok? Már ha nem akarom, hogy az SSD-t is annak használja. Gondolom ezzel az SSd élettartamát csökkenti, ha folyton azt is használja, ami nem állandó írásra törlésre való hanem inkább csak olvasásra. Nem lehet esetleg pendrájvra tenni át a virtuális memóriát? Oké hogy méglassabb de akkor legalább nem az SSD-t gyilkolná folyton újra ha belefut. Jól képzelem el, hogy akkor használja az SSD-t virtuális memóirának, ha a RAM betelt?


Sajnos a hibernálás nálam alapfunkció, lényegében sose szoktam leállítani, csak hibernálom. A power gomb is nálam hibernációra van beállítva. Ráadásul akkor nálam lehet, hogy az jóval több, mint 8 giga mert rengeteg ablak van folyton nyitva. Lehet akkor ez a használati mód a fő gond. Persze ha már nagyon lassú akkor újraindítom, hogy csukogassa be az ablakokat olyankor gyorsul is valamennyit, de azzal se voltam megelégedve.


Megnéztem, ugyanannyi a virtuális memória, mint a ram, 4 giga, egyenlőre nem piszkáltam.


Melyik a hibernációs fájl? Már csak kíváncsiskodáskép megnézném a méretét.


A ramot megnéztem, azt írja, 3.6 giga van ép használatban a 4 ből.

2018. okt. 26. 12:57
 12/22 A kérdező kommentje:
11.4 giga szabad, kék lett a piros csík, és furán változó a mentés, van hogy sok hosszú másodperc alatt jelenik csak meg az elmentett fájl, van hogy 2 másodperc után. az excell is 3 másodperc mire megnyílik. (2000 soros táblával)
2018. okt. 26. 13:12
 13/22 Gábor_79 ***** válasza:

A hibernációs fájl a memória méretével megegyező. Abba írja a memória tartalmát kikapcsolás helyett, amitől gyorsabb az indítás. Egyébként rejtett fájl. Még annyival tudod csökkenteni a méreteket, hogy a biztosnági mentés alapértelmezett beállítását lejjebb veszed (meghajtó 10%-a). Persze azt is csak akkor, ha nem tartasz igényt a windows biztonsági mentésére.

Amúgy nem baj, ha az SSD-n van a lapozófájl vagy csak sűrűn ír. Napi többszöri teleírást kibírnak éveken át. Szóval nem ártalmas.

2018. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Dongaben ***** válasza:

Egy külső HDD beszerzését javasolnám. Ezt úgy is összehozhatod, hogy veszel egy külső USB-s házat+belső HDD-t. Így olcsóbb is.

Milyen típus az SSD, pontosan? Erről nem írtál.

2018. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

ASP550SS3-120GM-C ADATA Premier Pro SP550 120GB [2.5"/SATA3]



Van külső HDD-m, az eredeti fél terrás megvan, de alig használom. A laptopot rendszeresen menet közben használom, a HDD meg ugye hamar tönkremenne a sok rázkódástól. Időnként nyugalmi állapotban ráteszem a laptopra s a fontos adatokról biztonsági másolatot készítek. Olyankor fel is szabadul valamennyi hely. A mostani 11.4 G szabad hellyel mennyire kellene gyorsnak lennie? Mert ezt a 2-3 másodperces mentést vagy ecxell betöltést így is sokallom.

2018. okt. 26. 13:46
 16/22 A kérdező kommentje:
(Főleg, hogy mikor új volt az ssd akkor villanásszerű volt ennek a betöltése)
2018. okt. 26. 13:47
 17/22 Gábor_79 ***** válasza:
Mivel még mindig 90%-al tele van írva ez még mindig nem az ideális felállás.
2018. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Dongaben ***** válasza:
Én rendszeresen vonatozom munkába, és vissza...1.5-2 óra késéstől függően. Közben filmet nézek, ami a külső HDD-n van. Semmi baj nincs a rázkódással.:)
2018. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Én buszon is használom, és van hogy majd leesek az ülésről, mert a sofőr indulni akar a Párizs-Dakar rallyn s rajtam gyakorol.:)))



Mennyi lenne az ideális szabad hely? Én 10%-ról tudtam eddig.

2018. okt. 26. 14:22
 20/22 Gábor_79 ***** válasza:
Ajánlott szabad hely, de nem feltétlen ideális. Az biztos, hogy a gyári specifikációt nem ilyen körülmények között mérték és te sem arra a sebességre emlékezhetsz, amikor ennyire tele volt. Vagy már akkor is tele volt írva a meghajtó vagy csak félig?
2018. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!