Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Furcsa módon lassú a gép...

Furcsa módon lassú a gép (X555L), már próbáltam mindent valaki?

Figyelt kérdés

Szia, a tanácsodat szeretném kérni egy laptoppal kapcsolatban mert nekem már fogalmam sincs mit lehetne vele kezdeni.

Furcsa módon nagyon lassú a gép, de nagyon pedig papíron jó adatai vannak. Olyannyira lassú, hogy még egy 4 évvel öregebb laptop is gyorsabb nála.

Néha mikor olyan kedve van gyors és jól fut de a legtöbb esetben az olyan 10 ből 8 amikor még a böngészőre kattintás után is vagy 10 mp-t kell várni.

2x meg olyan amilyennek kéne lennie. Általában az erőszakos újraindítás után jó (sokáig nyomod a bekapcsoló gombot)

Az érdekes benne az, hogy a megvásárlása után már ilyen volt. Sajnos a garanciája már lejárt.


Már 2x újrahúztam egyszer win 10 el másodszor win 7 el. Lefuttattam sokfajta diagonosztikát (RAM,HDD,VGA,Proci) is de nem jelzett semmit.

Defragmantáltam, frissítettem a driverjeit, de semmi változás.

Egyedül az változtatott kicsit mikor a win 7 ben feljebb húztam a processzor százalékos terhelését az energiabeállításoknál, tudod ahol lehet teljesítménycentrikusra meg ilyenek.

Ettől volt a, hogy 10 ből 2x jó volt, újraindítás után.

Én valami hardveres, vagy biosos Processzor visszafogásra gyanakszom mert azt olvastam, hogy a processzora kevés energiafogyasztásra lett tervezve és gondolom amikor nem kell akkor nem hajtja, csak gondolom nem érzékeli mikor kéne hajtani ha nem valami nagy programot indítok el, mivel ha pl elindítom a Witcher 3 at akkor azt 30-20 fps el elviszi ami nem annyira jó de ha eltekintünk tőle kb élvezhető a játék.

Ilyenkor pörög 100 on a proci.

Sajnos biosban nem enged semmilyen turbót vagy ilyeneket overclockolni meg még nem mertem, nehogy szétmenjen, hogy nem bírja hűteni.


Szerinted overclock lenne a megoldás óvatosan vagy valami más?



A gép adatai:

X555L

Intel core i5-5200U up tp 2.7

Ram 4G

Gforce 940m



2018. okt. 26. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd be google-ba: Windows 10/7 gyorsítása, optimalizálása. Nagyon sok tippet lehet találni, hogyan lehet egyes háttérfolyamatokat, felesleges automatikusan induló programokat kilőni stb...
2018. okt. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gond szerintem a 4GB ram lesz, mivel win7 és win10 is alapjáraton lezabál neked 2.5 GB-ot, szóval marad 1,5GB, amit egy google Chrome semmi perc alatt teleszemetel (főleg ha 3-4 ablak is meg van nyitva).


VGA, proci se nagy eresztés, de attól még alap dolgokat tudnia kell.


Ha már lejárt a gari, egy pucolásra azért érdemes lenne beadni szervizbe, újra pasztázás, venti portalanítás, ilyesmi.


OC-zni meg ne akard, mert szerencsétlen U-s proci leolvad a lapkáról, nem arra lett kitalálva.

2018. okt. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Neten forumokon, youtubeon csomót túrkáltam a gyorsítás szempontjából, így azt már leredukáltam a legminimumra.Minden ki van lőve kapcsolva háttérf meg induló.
2018. okt. 27. 03:46
 4/5 A kérdező kommentje:
A 4 G Ramra meg, Witcher 3 aztam a gépen kb élvezhetően így nem gondolom, hogy az lenne a baja persze lehetne több de nehogymár játszani tudjak úgy hogy 6G a minimum de operát megnyitni ne tudjak 2 percen belül.
2018. okt. 27. 03:47
 5/5 A kérdező kommentje:

SSD-re csere oldotta meg!

Felismerhetetlen azóta a gép, olyan gyors!


Egy másik laptopot is az SSD re csere gyorsított fel vagy 10x esre, így aki idetéved tudom ajánlani az rendszer SSD re való telepítését minden lassú gépre!

2019. jan. 9. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!