Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom telepíteni a...

Miért nem tudom telepíteni a Ryzen 5 2400G drivert? Mi ez a hiba?

Figyelt kérdés

Vettem egy Ryzen 5 2400G alapú konfigot (dedikált kártya nincs csak a proci iGPU/APU-ja). Fel is telepítettem a drivert, de egyszerűen nem jó. Hiába kattintok a Radeon beállításokra ez az üzenet fogad:

[link]

Az eszközkezelőben is ott virít a felkiáltó jel szimbólum a Vega 11 Graphics mellett, hogy nincs/nem jó a driver. Neten keresgéltem megoldásokat, sehol sem találtam "Best Answer" kommentet, szóval más se nagyon tudja hogy lehet ezt a gondot megoldani. A BIOS a legfrisebb. És amit még rohadtul nem értek: Az AsRock B450M-es alaplapom Allin1 drive-rét elindítva is ugyanaz az AMD telepítő jelenik meg, amit külön letöltöttem a Ryzen 5 procimhoz. Most akkor AsRock=AMD? Légyszíves segítsetek, mert több helyen olyan rossz a kép (beállítás hiányában), hogy kifolyik a szemem. Játékbeli teljesítményre meg egyelőre gondolni sem merek, pedig pont budget-gamer PC céljából választottam ezt a CPU-t.



2018. okt. 27. 15:30
1 2
 1/12 hypno ***** válasza:

Hogyan kezdted?

Felraktad azt a chipset drivert (all in 1) ami az alaplap honlapjáról letölthető, vagy először az AMD honlapjáról leszedhető Radeon Szoftverrel próbálkoztál?


Mert a kettő nem egészen ugyanaz. Hogy mást ne mondjak, az alaplaphoz tartozó driver érthető okokból kb 2x akkora fájl, mint a videokártyájé önállóan.


Azon ne akadj fenn, hogy ugyanúgy néz ki a két telepítő. Az Intel cuccoké is egyforma(ronda)

2018. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Ha jól emlékszem először a Ryzen 5-ös AMD drivert szedtem le, mert sz** volt a kép és hátha a driver hiánya miatt. Aztán eszembe jutott, hogy az alaplaphoz is le kellene szedni a drivercsomagot és azt is feltettem. Tehát akkor a sorrend sem mindegy?
2018. okt. 27. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Ide felmész,és autodetektet letöltöd,és futtatod,és elvileg jó lesz minden.

a radeon szoftver mindent feltesz a gépedre.

[link]

2018. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3: Hát sajnos már ezt is próbáltam, ahogy mindent ami létezik. Egyszerűen nem tudok vele már mit kezdeni. Külföldi fórumokon is olyat olvastam, hogy állítólag Windows Update után lesz jó valamikor, most azokat töltötte le (friss rendszer). Hát meglátom mi lesz.

Egy fontos kérdésem még lenne:

Ezzel a driver hibával együtt a játékok nem úgy fognak futni, ahogy normál esetben futnának? Az eszközkezelőben amúgy megjelenik a Vega 11 a videoeszközök alatt. A BIOS-ban (Asrock B450M) pedig direkt beállítottam, hogy "Integrated Graphics Controller->Forced" és "UMA Frame Buffer Size->2GB", hogy ezen se múljon a videokártya teljesítménye. De így elég gáz, hogy nem tudok belépni az AMD grafikus kezelőfelületébe. :(

2018. okt. 27. 21:24
 5/12 anonim ***** válasza:
ha fent a driver,mennie kell a játékoknak.
2018. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5: "ha fent a driver,mennie kell a játékoknak"


Laikus nyelvre lefordítva, akkor ha az eszközkezelőben ott virít a Vega 11 (igaz sárga felkiáltójellel), akkor nincs gáz és csak azt a rohadt setting-et nem engedi behozni?

Egyébként az e.kezelőben valami 12-es hibát ír. Ez mi a franc?

[link]

2018. okt. 27. 22:06
 7/12 anonim ***** válasza:

töröld kompletten az egész amd drivert,majd ragd újra.

olyan,mintha 2 vga kártyád lenne.

ilyen volt nálam is anno,elég sokat szívtam vele,nálam a driver reinstall bejött.

2018. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, a rendszer befrissítése az első, utána feldobja a windowsos alap drivert, arra felmászik az aktuális. Ez a támogatott módja, nem a backdoormágnes bugmúzeumra telepítgetés.
2018. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Sziasztok,


Én is hasonló gonddal küzdök és még nem tudtam megcsinálni. Kérlek segítsetek megoldani. Elég sokat olvastam már utána, de még nem tudtam rájönni a megoldásra. Biztos vagyok benne vagy valamit rosszul csinálok, de mit.

[link]


letöltöttem felraktam, használtam előtti ddu-t csökkentett módban és utána raktam fel a drivert, de úgy sem. Kérlek segítsetek

2018. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9: "Én is hasonló gonddal küzdök és még nem tudtam megcsinálni."


Konkrétan ugyanazzal, amivel én küzdöttem és amit meg is válaszoltak fentebb. Tegyél fel minden elérhető win10 frissítést (gondolom neked is új a rendszer) és csak utána rakd fel az AMD driver-t.

2018. nov. 1. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!