Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép alaplap és processz...

Számítógép alaplap és processzor csere után nem indul el, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Szóval, Windows 7 bootolásakor kék halál, ujraindul, aztán próbálja javítani, kivettem a cmos elemet, úgy elindult, visszatettem, aztán BIOS reset de megint nem működik, ugyan az. Szóval cmos nélkül bejön a rendszer, azzal nem, miért van ez?

2018. okt. 27. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elkezd bootolni, csak meghal? Szerintem telepítsd újra a rendszert, valami nem okés ott.
2018. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha cmost kiveszem elindul rendesen :/ másik cmossal ugyan ez
2018. okt. 27. 19:52
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyedül csak a win10 alatt nem muszáj újratelepíteni a windowst (de ott is erősen ajánlott újrahúzni a gépet, mert 90% hogy sz*r lesz valami utána, ha nincs újrarakva) alaplap csere után. Húzd újra, nincs mese.
2018. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Érdekes nálam a win 10 lazán lekezelte az amd-ről intelre váltást anno, most meg intelről újra amd-re. A win 10-et egyáltalán nem muszáj újrahúzni, mint régen az xp-t/win 7-et. Nagyon rugalmasan kezeli az ilyen hardver változatokat. Ez, hogy úgy mondjam az egyik legjobb tulajdonsága.
2018. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a win 7-et rakd újra.
2018. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Legjobb tulajdonsága? Ne röhögtess. Ha valami hardverhez nincs rendes support akkor lépten-nyomon összef*ssa magát, kékhalál jön random, de bootkor szinte mindig. Stabilitásban még egy mezei win7 ultimate mindig jobb, mint a win10. De egyébként érdemes újrahúzni a rendszert. Manapság 10-15 percnél tovább nem tart, a userek javarészének meg kb fél óra visszarakni a programjait. Win7-nél meg muszáj alaplap cserénél a reinstall.
2018. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6

Egyrészt saját tapasztalat, másrészt ha ennyire képtelen voltál ennek a dolognak utána nézni, még megteheted. A Win 10 platform cserére a legkevésbé érzékeny. Saját példámból kiindulva: Win 7-ről lett frissítve, az időközi frissítésektől eltekintve "ugyan az". Nem kellett egyszer sem újrahúzni pedig 2x volt platformváltás. Repeszt, munkához használt programok változatlan hatékonysággal futnak, nem beszélve a játékokról. Nem értem miért kell itt okoskodnod olyan dologban, amiről dunsztod sincs?

2018. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem több gépet szereltem már össze és telepítettem életemben, amit Te egyáltalán el tudsz képzelni. Kettőnk közül Neked nincs halvány f*ngod sem a dolgokról. Az, hogy neked speciel működik, az egy dolog. Következtetést nem 1 meg 2 esetből szoktunk levonni. Megy a -1 az értetlenkedés, hülyeség, félretájékoztatás miatt.
2018. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja az kimaradt, hogy értelmezni nem tudsz, bár ez az értetlenkedés kategóriájába beletartozhat. Nem azt mondtam, hogy újra kell telepíteni, hanem érdemes, mert lehetnek gondok. Na mindegy, offolom a témát, ide úgy is olyanok járnak okoskodni, akik nem is értenek hozzá. Viszont az eredeti kérdésre a válasz így is a reinstall marad.
2018. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Oh... Hogy én 1980-as évek óta ebben utazom nem tudtad? Kettőnk közül ki szerelt több gépet? Mindegy is. Én is offolom a témát, nem látom értelmét személyeskedő vitába szállni egy pökhendi kis mitugrásszal.
2018. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!