Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzorom hőmérséklete...

A processzorom hőmérséklete játék közben néha 90 fokig is felmegy, ez normális?

Figyelt kérdés
Egy i7-2600k-ról van szó gyári hűtővel. A gyártó oldalán azt írja, hogy a(z) Case Temperature is the maximum temperature allowed at the processor Integrated Heat Spreader (IHS) amely 72.6 fok. Viszont nem tudom mi ez az IHS, illetve hogy a hőérzékelő cucca ami kiírja nekem a 90 fokot az ott van-e, ahol max 72,6 fok lehet...?
2018. okt. 29. 00:26
 1/3 anonim válasza:
0%
Nem normális az átlagos hőmérséklet az nagyjából 30 fok.
2018. okt. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olvastam fórumon ilyeneket, de gondolom akinek 30 fokos a processzora játék közben az vagy alaszkából írt, vagy super mariozni szokott. Én még soha nem láttam 60 fok alatti üzemi hőmérsékletet, pedig néztem már pár gépen ilyet. Persze lehet, vízhűtéssel stb, de ez olyan irreálisan kevés, hogy alap állapotban egy oprendszert futtatva is 31 fokos jelenleg a 22 fokos szobában.
2018. okt. 29. 06:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit te látsz a programból alapból, az a maghőmérséklet,

ami a processzor belsejében van. A 72 fok a proci külső

fémlapjára vonatkozik. Viszont ha a mag felmegy 90 fokra,

ott már az lehet a gond, hogy a hűtőborda nem képes a

hőt elszállítani. Normális újrapasztázásnak meg kell ol-

dania a gondot, kivétel, ha úgy lett a proci bepakolva,

hogy a mag és a fémlemez között megszűnt az összeköttetés,

mert akkor újra kell "kupakolni".

2018. okt. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!