Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális ha egy Gainward...

Az normális ha egy Gainward GTX 260 80-90 fokos játék közben?

Figyelt kérdés

Általában játék közben ilyen 80-85 fokos szokott lenni a kártya ha kholattal meg araya-val játszok meg 90-92 fokra is fel szokott menni, pedig 1152x861-be játszók meg amúgy is ez a gép meg milyen jatekkkat visz el? Nos ezek vannak a gépben:

Pentium g2030

8 gb ram

gainward gtx 260

5400rpm 1tb hdd

60 gb SSD

Linkworld silenzio 600W táp



2018. márc. 21. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Istenigazából 85°C fok alatt volna a "legjobb".

Hivatalos adat szerint (régi kártya, 65nm mikroarchitektúra) 105°C fok a safe temp, ez az érték ami már nagyon nem jó neki.

Mai kártyák is felmennek simán 80+°C-ra.

2018. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy portalanítást, pasztázást mindenképp megérdemelne, ez a minimum, és jóval lejjebb mennének az értékek egyébként.
2018. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na de ha nem csinálok semmit akkor is 65 fok akkor az is normális ám paztaztam , portalanitottam de így sem lett sok jobb ha nem jatszok 60C játék alatt 78-89 c! Tudom a Gainward elég szar hutesu kártyákat gyárt de azért ez nem túlzás jó persze játék alatt a 80 oké lenne de a 90! És ha tényleg 105 fok ami már nem jó neki akkor ős havernak club3d HD 5830 van és az nem melegszik ennyire
2018. márc. 21. 23:49
 4/4 anonim ***** válasza:

105°C a gyártó oldalán feltüntetett maximális hőmérséklet, szóval a te értékeid bár magasak, de még határon belül vannak.

Ez egy nagyon régi kártya (2008 körüli), régi gyártástechnológiával készült, ráadásul baromi nagy a fogyasztása (főleg ha a teljesítményét nézzük).

Magyarán teljesen normális, hogy így melegszik.

Nekem van egy HD4850 kártyám, nagyjából egy időben jelent meg a GTX 260-al. Terhelés alatt simán felmegy a hőmérséklete 80-90 fokra, ráadásul a hűtő ventilátor is iszonyatosan hangos lesz. Mondjuk ez nagyobb teljesítményű kártya, de a lényegen ez sem változtat.

2018. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!