Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitor lenne az...

Milyen monitor lenne az ideális nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy full hd, 21.5"-es monitorom, és szeretnék venni mellé egy "fő" monitort, és a mostani monitorm lenne az úgymond "másodlagos" monitor.


Az a bajom, hogy nem tudom mi lenne jó nekem. Leginkább programozásra használom a gépem, esetleg néha játszok egy kicsit. Szóval gondolkodtam hogy vegyek-e esetleg 21:9-es monitort, de az az igazság hogy programozáshoz nekem nem kell annyira hogy szélesebb legyen a monitor, inkább a magasság kell nekem, hogy minnél több sort lássak a kódból. Több ablak-be meg nem szoktam túl gyakran dolgozni, de arra úgy is ott lenne a másodlagos monitorom. Gondolkoztam esetleg egy UHD monitoron, de mivel játszani nem szoktam nagyon sokat, ezért nincs is olyan videókártyám ami tudná a 4k-t játékok alatt. Sima full hd monitort meg nem akarok nagyon venni megint. Esetleg jobban járnék egy QHD monitorral?


Igazából én csak egy elegáns, ips paneles, free sync-es, lehetőleg vékony oldalú, tű éles képű monitort szeretnék. Ezért is gondolkodtam el egy 4k monitoron, de a 4k "hatás" mennyire érződik, így általános felhasználáskor? Mert ugye az alap koncepció azlenne, hogy mivel a 4k monitorból tudok venni egy 32"-at, anélkül hogy a kép minőség rovására menne, viszont akkor felkell nagyítani a szöveget, kb. 150%-osra. Annak egyébként milyen hatása van? Mármint ront-e a kép minőségen az, ha a windowsban felemeled a scalinget 100%-ról 150%-re?



2018. okt. 29. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Veszel akkora 4k-sat, hogy ne kelljen nagyítgatni, játékhoz meg hátradobod magad és vereted 720p-ben, igazán nem fogsz ordítani a rossz minőség miatt.
2018. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!