Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router/modem csere hogyan...

Router/modem csere hogyan működik?

Figyelt kérdés

Adott egy upc wifi router modem. Ha ezt szeretnėm cserėlni akkor:

Megveszem amelyiket szeretnėm, abba csatlakoztatom az upc kábelt, összekötöm a pc vel, telepítem ės már működik is?

Bocs ha valakinek ez primitív kerdės. Szeretnem.olyanra cserėlni a jelenlegit, ami nagyobb hatótavolsaggal rendelkezik wifinel.

Vagy jobb lenne egy konektorba helyezhető jel erősítő a ház masik vegebe? Nem tudom azt ezzel lehet e párosítani.


2018. okt. 30. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A routeredet és a UPC-s modemet összekötöd a netkábeleddel, a UPC-n meg kikapcsolod a Wi-Fit.
2018. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha veszek egy új wifis modemet akkor aazzal az upc t nem.lehet kiváltani, hogy ne 2 eszköz legyen hasznalatban?
2018. okt. 30. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem minden UPCs eszköz alkalmas rá, mert van olyan modem, amit nem tudsz bridge módba tenni, hanem fixen routerként működik. Persze erre is rákötheted a saját routeredet, de akkor dupla NAT alatt leszel.


Egyébként annyi, hogy a UPC eszközét bridge módba állítod (ez a wifit úgyis letiltja), rádugod a saját routered, belövöd dinamikus IP-re és kész.

2018. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most nem tudom megnėzni pontosan milyen, de telefonon neten rákeresve szerintem ez egy Ubee EVW3226

Semmi extrára nem kell. Legyen net a pcn meg telefonhoz/tabhoz wifi. Szal arra jó, csak a haz masik vėgėn gyenge a wifi jel. Azėrt gondoltam egy jobbra cserėlni ha lehet esetleg a konektoros kiegeszítőre a ház másik felėben ha ehhez tud az csatlakozni valahogy.

2018. okt. 30. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a UPC-nél ez pontosan hogy megy, de általában az szolgáltató routerét nem lehet lecserélni, vagyis nem tudod megúszni a két eszközt. Némelyik szolgáltatónál a bridge-be kapcsolást szolgáltatói oldalon kell csinálni, különben nem tudsz csatlakozni.


Az viszont adatvételmi szempontból mindenképp jó döntés, ha saját routert használsz, különösen akkor, ha a szolgáltatóé marad.

2018. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha vennėk egy access point eszközt, illetve hozzá 10m vezetėket az jobb megoldás nem? Modemmel összekötöm beállítom a hozzáfėrėsi pontot ės működne is. Max 2 wifi pont lenne vagy ugyanazt a nevet adnám meg.
2018. okt. 30. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!