Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális az, hogy 46% a...

Normális az, hogy 46% a kondíciója egy 1 és 3/4 éve vásárolt SSD-nek? A működési idő 233 nap, az irt adatmennyiség 103 TB és 366 nap hátralevő időt jósol a HD Sentinel.

Figyelt kérdés
Nem lehet hogy helytelen használatból, helytelen beállításból lett ez mert ezt a 103 terrát sokallom. A 233 nap nem egészen 2 év alatt jogos, mert szinte éjjel nappal megy a gép, gyakran éjszakára se állítom le talán még kevesebb is mint gondolnám, de azt is gondolom, hogy a Sentinel nem téved.
2018. okt. 31. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán össze tud jönni az az adatmennyiség,ha pl. ssd-re torrentezel,vagy a Windows-ban be van kapcsolva a töredezettség mentesítő. Illetve célszerű a játékokat is merevlemezről futtatni,mert akkora sebességnövekedést nem hoz az ssd játékoknál.
2018. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kondíció az írt adatmennyiséggel egyenlő arányban folyamatosan csökken.Ami nem azt jelenti,hogy 1 év múlva majd ki kell dobni.

Volt egy teszt ahol egy Samsung 850 pro ssd-re 9100TB adatot írtak mire tönkrement.

Szóval no para.

2018. okt. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


Nem Samsung hanem Adata. Az úgy tudom kevésbé bírja még ha nem is bóvli.

Játékkal egyáltalán nem játszom, torrenttel sem foglalkozom, ugyanakkor olyant fejlesztek, ami állandóan módosít adatfájlt s el is menti azonnal, és magát a fejlesztést is újra és újra elmentem, szóval valóban a megszokottnál lényegesen nagyobb az adat írás.


Azonban ezek a lehetséges hibás beállítások érdekelnek, mik okozhatnak plusz felesleges adat írást?


Megnéztem ezt a töredezettség mentesítést.

Azt írja:

"Az ütemezett tördedezettségmentesítés be van kapcsolva"

Ugyanakkor azt is írja:

C: sose futtassa

Rendszer számára fenntartott : sose futtassa.

Csak SSD van D vagy egyéb HDD nincs.

Most akkor be van kapcsolva nálam a töredezettségmentesités vagy nincs?

Azt tudom, hogy SSD- nem szabad bekapcsolva lennie s eddig azt hittem, hogy nincs.

De most nem egyértelmű be van kapcsolva s le van tiltva, vagy működik?

A gyakoriságra hetente van írva, szerda 1 órára van kijelölve s minden lemez be van pipálva.

De eddig azt hittem, hogy ez a másik ablakban levő sose futtassa beállítás letiltja.

Akkor ez még hogy van?


És milyen hibás beállítások, használatok szokások, okozhatnak még indokolatlan adat írást?


Pl. ha sok ablak van nyitva s gyakran megtelik a RAM akkor elkedi az SD-t írni s újraírni?

Esetleg egy RAM bővítés kíméli az SSD?

Gyakori nálam, hogy régebbi és új verziójú alkalmazás párhuzamosan fut összehasonlítás végett s megehet, hogy megtelik a RAM s az SSD-t használja RAM helyett. Akkor ez folyamatos újraírás s jobban járnék anyagilag, ha plusz RAM vásárlással kímélném az SSD-t?

2018. okt. 31. 12:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Melyik win
2018. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
win7
2018. okt. 31. 15:17
 6/8 MGéza ***** válasza:

Nem bóvli, csak léteznek eltérő technológiák, mindegyik más bír ki, a TLC gyors, de a tartósságával bajok vannak:

[link]

2018. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem értem, ez azt írja, hogy lassabb is lesz és hamarabb is megy tönkre, csak ép olcsóbb.


Mindenesetre értem már a SLC, MLC, TLC közötti különbségeket, köszi, azonban még mindig ott a kérdés, hogy a pl. a Sasmung, A WD és a Klingston esetében ugyanaz a technológia mellett nem gagyibb e egyik a másikhoz képest?

2018. okt. 31. 16:58
 8/8 MGéza ***** válasza:
Lehet gagyibb, eltérő tartósságú chipeket használhatnak. Ezt általában az árazás is tükrözi.
2018. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!