Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges e egy adott program...

UltimateGold kérdése:

Lehetséges e egy adott program használatakor a videókártya terhelését valamilyen módon átrakni a RAM ra?

Figyelt kérdés
Egyik barátomtól hallottam, de nem vagyok benne biztos, hogy így van mert asszem a videókártya párhuzamosan végzi a feladatokat a RAM meg nem. Ha viszont lehetséges, akkor hogyan?

2018. nov. 1. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te rosszul emlékszel. Én csak olyan módszert ismerek, amivel a RAM-ból tudsz lecsípni egy picit, amit aztán tárhelyként felhasználhatsz. Nyilván nem lesz ez maradandó, a gép kikapcsolásával törlődik a tartalma, éppen ezért ezt inkább gyorsítótárnak nevezném, ami a fontosabb/gyakrabban használt fájlokat helyezi ide, hogy a működés során gyorsabban betöltődjenek. Ezt hívják RAMDisk-nek.
2018. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátod azt mondhatta, hogy több ramot lehetne elkülöníteni a grafikus mag számára a rendszer memóriából. Ez olyan "videokártyáknál" játszik, amik integráltak (processzorba), mint pl az intel hd-k vagy a ryzen vegák.

Ha rendes dedikált kártyakártya, akkor nem hiszem, hogy lehet ilyet.

2018. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy igen, utóbbi még lehetséges ugyanis csak az IGP-k (Integrated Graphics Processor- Integrált Grafikus Processzor) használnak RAM-ot, mivelhogy alapból nekik nincs memóriájuk. A videókártyáknak ilyesmire nincs szüksége, mivel a gyártó a nyákra ráilleszt bizonyos mennyiségű RAM-ot is, tehát a kártyának van külön RAM-ja, amit VRAM-nak neveznek. A típusok előtt pedig egy "G" jelölés van (GDDR5 pl.).
2018. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves #2 és #3. Nekem sajnos integrált a "videókártyám" a processzoromba (nem tudom hogyan kell ezt megtogalmazni informatikai szaknyelven)Ebben az esetben lehet valamit tenni? Mert RAMom az van elég, csak VRAMom nincsen túl sok.

2018. nov. 2. 00:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva sosem piszkáltam az IGP-nek kiosztott memóriamennyiséget, szóval pontos útmutatással nem szolgálhatok. Annyit tudok, hogy valahol a BIOS-ban fogod megtalálni.
2018. nov. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!