Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítene valami hozzáértő pár...

Segítene valami hozzáértő pár tippel és tanáccsal a számítógépem "felfrissítésében"?

Figyelt kérdés

Annyira nagy dologra nem kell gondolni, csak pár kérdés.


Először is nézzük a fontosabb dolgokat:


Asrock H97 Anniversary

Intel Core i5-4590 - Arctic Alpine 11 - Arctic MX-2

GIGABYTE Radeon R9 380X


Két házhűtő előre és hátra van rakva, elöl befelé szív, hátul kifelé fúj.


A kérdéseket sorba rakom, és megszámozom, hogy átláthatóbb legyen és én is átláthatóbb válaszokat kapjak:


1. Miért van az, hogy ha kihúzom a két házhűtő ventilátort, ugyanúgy 35-35°C mind az alaplap, mind a processzor? Terhelés alatt még nem próbáltam, ott szinte biztos, hogy lenne jelentősége.


2. Megfelelő elrendezés a ventilátoroknak az elöl-hátul? Kettőnél többet nem akarok belerakni, úgy gondolom, felesleges. Van más jobb elrendezés, esetleg elöl-felül, alul-hátul kombók? Ezt amiatt kérdezem, hogy alapjáraton ugyanolyan a hőmérséklet akkor is, ha pörögnek, akkor is, ha nem.


3. Arra gondoltam, hogy újrapasztáznám a videokártyát. Most az a kérdésem, hogy nagyon idióta ötlet ezt a videokártyát? A processzort mindenképp újra szeretném, és akkor már legyen minden rendben, így a videokártya is.


4. Az előző kérdéshez kapcsolódik. Jó lesz az MX2 paszta? Mikor vettem, úgy gondoltam, bőven elég, ha a "nehéziparban" jó az MX4, akkor pont nekem minek. A processzor terhelés nélkül 35-37°C az Aida szerint. Az MX4 ehhez képest mennyivel húzná lejjebb? Én nem vagyok benne biztos, hogy egetrengetően, de azért megkérdezem.


5. Új házat szeretnék venni, a mostani ellentétét. Szempontok:


- Minőségi, jó anyaghasználatú legyen, ne egy vékony lemezdoboz

- A lehető legletisztultabb, legvilágításmentesebb legyen, egy sima, natúr előlappal

- Elöl legyen USB 3.0

- A kábeleket az alaplap mögött szépen lehessen rendezni

- Ne legyen nagyon hangos

- Annyi férjen bele, amit fentebb írtam + táp, egy SSD, egy HDD

- Márka mindegy


Most egy Thermaltake V3 Black Edition van, de ez valahogy egyáltalán nem jön be. Nézegettem a Thermaltake Versa szériát. Vélemény? Esetleg olcsóbban jobb? Vagy kicsivel többért döntően jobb? Igazából nem tudom, mennyit szánnék rá, de a 15 ezret nem akarnám átlépni.



2018. nov. 3. 03:03
 1/7 hypno ***** válasza:
100%

1. Mert a kelleténél több ventilátor csak több zajt csinál, hidegebbet nem.

2. A meleg levegő természetes módon lentről felfelé áramlik.

A hátsó rendszerhűtők pedig kifelé nyomják a meleg levegőt a házból, vagyis a két normál áramlási irány alulról és elölről fel és hátra. Ezt kell erősíteni ha szükséges.

3. A te dolgod. Szerintem a videokártya újrapasztázás kicsit túl van lihegve. Én pl. még soha egyetlen videokártyámat nem pasztáztam újra.

4. Az egy jó paszta. Van jobb, de főként divatosabb, de ez teljesen korrekt és jól használható.

5. Erre a kérdésedre nem válaszolok, mert a ház alapvetően ízlés dolga. Nagy bumszli doboz, ami sok helyet foglal.

A ház amúgy magától nem hangos, csak attól a tömérdek ventilátortól amit beleraknak.

2018. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzás annyi ventillátor, gyakorlati haszna szinte nincs is.


A videokártya újrapasztázás fõleg ennél a kártyánál felesleges. A paszta az jó de egy idō után majd vegyél újat.


A Thermaltake Versa nem rossz választás, de én bátorkodom ajánlani egy másik házat:


[link]


Ezen 2 db USB 3.0 csatlakozó van elõl, lent van hely a tápnak és a kábeleknek, viszont csak egy beépíthetõ ventillátort támogat. De ahogy leírtuk, ehez a géphez több nem is kell. Szerintem a dizájnnal és az anyaggal sincs különösebb probléma.


(Még egyszer: SAJÁT véleményem!) Szép napot

2018. nov. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából a gyári ventilátort nem használom, hanem csak a kettő F12-est. Úgy gondoltam, hogy kiveszem a gyárit, és veszek egyet-egyet a be és kiszivattyúzáshoz, így összesen kettő házhűtő van a gépemben. Ennyi azért kell, nem? Vagy elég egy, esetleg egy sem? Amikor a gyárit használtam egyedül játék közben, akkor forró volt a teteje, és az is hozta 1300rpm-et.


Az a Modecom ház nagyon bejön, nem is tudom, miért nem találtam eddig. Akkor ez megfelelne? Ahogy nézem, akkor van benne egy venti és még enged egyet? Akkor összesen kettő mehet bele? Akkor a két Arcticot beépíthetem?

2018. nov. 3. 15:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Most szóba hoztam a házhűtőket, mint F12-est, mert azt hittem, a kérdésben már említettem, de akkor még egyszer, a tisztánlátás érdekében:


Összesen kettő darab Arctic F12 3pin ventilátort használok a gépben, az egyiket elöl befelé szívásra, a másikat hátul kifelé fújásra. A gyári Thermaltake-et kiszedtem.

2018. nov. 3. 15:48
 5/7 A kérdező kommentje:

És még egy fontos dolgot elfelejtettem. A gép vásárlásánál szintén nem volt figyelembe véve, ugyanis még annyira nem értettem hozzá, ahogy most sem különösebben, csak igyekszem, de a tápegységtől mindig is féltem.


Az eladó akkor egy FSP Raider 550W-ról beszélt le, mert én azt írtam a listába a jó vélemények és megbízhatóság miatt. Már lassan 3 éve egy Keep Out FX750W táp megy a gépben, ami eddig sem és most sem zavart, csak nem foglalkoztam vele. Kellene ettől tartanom a továbbiakban? Nem melegszik, egy hangja nincs, hibátlan. Nagyon meg is lepődtem rajta, amikor hazahoztam a gépet, de egy ideig félve kapcsoltam be.

2018. nov. 3. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. Ha tetszik én jó szívvel ajánlom azt a házat amit küldtem. Úgy tudom két ventit rakhatsz bele, de azért nézz utána ha teheted, valamint még annyi hogy nincs benne eSATA csatlakozó ha ez neked fontos. A jelenlegi tápoddal ha eddig semmi észrevehetõ hiba nem volt, valószínüleg ezután sem lesz, jó az úgy gondolom.
2018. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor rendben van, szerintem jó lesz az a ház, az eSata nem kell, a táp is marad a helyén.


Köszi a válaszokat.

2018. nov. 4. 03:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!