Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sajnos elég kezdő vagyok,...

Johnny B. Goode kérdése:

Sajnos elég kezdő vagyok, ezért egy kis segítséget kérnék Tőletek! Megnéztem pár gépet és nem fér a fejembe, hogy egy 2016-os AMD A10 9700 CPU hogyan lehet ennyivel gyengébb egy 2012-es i5 3470-nél (a több mag és a nagyobb órajel ellenére)?

Figyelt kérdés

Megnéznétek ezt a pár gépet?

Érdekelne, hogy szerintetek melyik a legmegfelelőbb (vagy van-e jobb ötlet)


Itt látható a két CPU összevetése:

[link] Userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-3470-vs-AMD-A10-9700-APU-2016-MBR/2771vsm262171


Gépek:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

(proci bővítésként itt is az AMD A10 9700 lenne és később egy normális grafikus kártya)


[link]


[link]


[link]

(itt is lehet bővítményt kérni, nekem a másik gépen Gtx 1050 Ti van, ilyesmire gondoltam.)


Mint feljebb írtam, van egy gépem már, a feleségemmel szeretnénk játszani együtt, ezért kellene még egy gép, akár valami jobb integrált grafikus kártyával is, amit később lehet fejleszteni dedikálttal.

Az célzott árkategória a linkekből látható.


Köszönöm a segítséget!



2018. nov. 6. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:

úgy, hogy az A10 9700 egyértelműen az alsó kategóriát célozza

jófogást jobb, ha elfelejted, a legtöbb hirdetés nettó lehúzás, pl az utolsó linkelt cucc pubg-t 720p-ben full lowon valahogy lehet, hogy elviszi, de a játék élvezhetetlen lesz (combatban úgy fog droppolgatni az fps-ed, hogy max a squadodat fogod tudni lelőni)

nem írtad, hogy milyen játékokkal játszanál pedig azért csgo-fortnite-overwatch-wow-lol kevésbé gépigényes mint mondjuk a pbg-bf1-5-witcher3 stb.

játékok és felbontás nélkül nehéz megmondani, hogy mi lenne a legjobb választás

2018. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:

Egyszerűen. Ez egy régi architektúrára épülő, sokadik generációs buldózer amelyet még 2010 körl szántak az Intel core ellenfelének, azóta sem tudott nagyon sokat előre lépni. Tulajdonképpen nem 4 magos hanem két modulos amelyen belül 2 kisebb, nem teljes értékű mag van, az I5-3470 viszont 4, különálló, teljes értékű magos. Egyébként felejtsd el azt a goldchipes konfigot, az elsőt a tápegység miatt érdemes ignorálni, Approx 500W egy lepkefing.

Ezek közül két értelmes van amit talán érdemes választanod: Az i5-4460-as és az utolsónak belinkelt, de ott meg a slim ház a baj bővítéskor, ebbe csak low profile kártya fér be és a brand tápegység teljesítménye is limitálja hogy mit tehetsz bele, GT 1030 kb az amit még biztosan elbír, esetleg GTX 1050, ti-t már nem biztos.

2018. nov. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A párommal egyelőre a Borderland 2 a cél, de ha végeztünk vele, akkor úgyis újabbak jönnek, ezért nem tudom, hogy mi fog megtetszeni később. (Emiatt mondtam, hogy először jó lehet az integrált megoldás, csak később lehessen fejleszteni)


Szomorú, hogy ekkora a szórás, mert a többi oldal mind az AMD-t hozza ki jobbnak, csak ez az egy volt, ami az Intel-t

2018. nov. 7. 08:28
 4/8 anonim ***** válasza:
AMDnek vannak ezek az extra olcsó AM4 termkei, ezek nagxjából arra jók, hogy bios updatelj velük aztán beted a Ryzent. Leszámítva a legújabb Athlonokat (azok is extra budget kategóriák), nem tudok Ryzenen kívűl más AMD CPU-t ajánlani 2018ban, míg intelnél elnyúlt a tiki-takizás és használtan megérheti venni egy konfigot.
2018. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudtok nekem akkor ajánlani valamit akár a listából, akár másikat?
2018. nov. 7. 12:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret?
2018. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ebből a 6300+GTX950-es gépet venném.
2018. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

90-100 körül


Végül a 69.900 Ft-os gép érdekel:

I5 3470 C0u

8Gb Ddr3 Rám

GT 1030 Ddr5 kari (ezt majd fejlesztem később, ha kell, egyelőre elég)

120Gb SSD (+8000 Ft)

2Tb HDD (+6000 Ft)

2018. nov. 7. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!