Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okoz-e gondot, ha 12V 3A...

Okoz-e gondot, ha 12V 3A adaptert használok?

Figyelt kérdés

Konkrétan belső merevlemezt szeretnék külsőnek használni egy ilyen cuccal:


[link]


Az eddig megvan, hogy a 3.5"-os szerkezetek tápellátást igényelnek, de nem tudom, hogy számít-e az amper. Én úgy tudom, hogy inkább a feszültség a kényes, mint a telefontöltésnél. Itt konkrétan nem írja, hogy mekkora kell neki, de több helyet 12V 2A-es adapterrel adják, vagy ajánlják mellé. Nekem itthon van egy 12V 3A-es. Használhatom vele?


A másik kérdés, hogy belső optikai meghajtóval ezt el lehet játszani, hogy külsőnek használom?



2018. nov. 10. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasznalhatsz, mert a 2A az csak azt jelenti hogy annyi aramot vesz fel, azaz (12 * 2 = 24 wattos). De azert varj meg meg tobb valaszt is :D
2018. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Adaptert is adnak hozza?
2018. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ehhez nem, és nem is írják az ampert, csak a 12V-ot, de valamelyiknél lehet választani, hogy kérek-e mellé, és ott 2-eset adnának.
2018. nov. 10. 21:51
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként most nézem az adaptereket, annyira nem vág földhöz, 600-ért már kapok 2A-st.


Még az érdekelne, hogy optikai meghajtónál is működne ez, hogy külsőnek használom?

2018. nov. 10. 21:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Használhatod, az ampert úgy értelmezd mind a rendelkezésre áló maximumod, annyit fesz fel belőle a HDD amennyit akar.
2018. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. És az optikai meghajtóval mi a helyet? Ha egyáltalán megoldható, akkor annak kell táp?
2018. nov. 10. 23:14
 7/10 A kérdező kommentje:

Vagy még eszembe jutott egy olyan, hogy egy belső optikai meghajtót teszek a gépbe (meghajtó amúgy van a szekrényben :D), és egy média szerverrel, mondjuk Serviio-val (ezt egyből vágja a TV, régen sokat használtam) megosztom az E:\ meghajtót (ami nálam az optikai), akkor azt a dolgot, akár gyári filmet, akár DVD formátumot, amit lepörget a meghajtó, a TV lebírná adni, vagy ezek már nagyon elvetemült ötletek?


(Ezt odaírtam egy másik kérdésemhez is, ha esetleg valaki olvasná ott is)

2018. nov. 11. 00:44
 8/10 hypno ***** válasza:

#7

Azért jó sufnituning, mert tornáztatja az ember agyát.

2018. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy működni fog usb-n a dvdrom is de azért mérget ne vegyél rá biztosan kell neki plusz táp, lehetséges tartalmat megosztani közvetlenűl dvd meghajtóról tv-re, bár értelmét nem látom.
2018. nov. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Azért kellene, mert nincs DVD a házban, és ha meg szeretnénk nézni a régi cuccokat, akkor meg lehetne. Nem filmekre gondolok, azokat ncore-ról lehúzom, hanem ilyen saját dolgok.

2018. nov. 23. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!