Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes egy LGA1150-es konfigo...

Érdemes egy LGA1150-es konfigot most AM4-re váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Asrock Z97M OC Formula alaplapom van,benne egy i7-4771 és 2x8GB 1866MHz HyperX RAM és egy Raijintek Ereboss hűtő.

Nagyjából ezt 100 ezer körül tudnám eladni,és kb 100-110ből tudnék vennék egy R5 2600-s konfigot.

Szerintetek megérné váltani?


2018. nov. 10. 23:19
 1/4 MGéza ***** válasza:

Erősebb a ryzen, de nem eget verően. Én csak abból az okból váltanék esetleg, hogy ezek a cuccok már nem garanciálisak. Azt is vedd figyelembe hogy most van egy gyakorlatilag prémium minőségnek mondható lapod, hűtésed, ennyiből meg a Ryzen konfig eléggé alapfelszereléses lesz. Munkában, sok szálat kihasználó feladatoknál persze sokkal jobban túlteljesíti a Ryzen az i7-et, de játékban már nem annyira. Mivel konkrétan a kettőt összehasonlítót nem sikerült találnom, így talán ez áll hozzá a legközelebb:

https://www.youtube.com/watch?v=hJqICp-b0sY

2018. nov. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:
én sem értem hogy hogy jön ki 110-ből 16 giga rammal.én inkább 150-et mondanék,hacsak nem használtan veszed.bár ezen még kell hogy legyen gari.szóval 4-5 éves konfigot cserélnél újra,ebből a szompontból megéri még akkor is ha rá kell fizetned.de játékok alatt nem sokat fogsz észrevenni belőle,főleg ha húztad az i7-et.szóval beszéld meg magaddal mielőtt döntesz,rágódj rajta.
2018. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja bocsánat,igen használtan venném.

Úgy néztem,hogy 45-50ből meglenne a processzor,35 ezerből a RAM,további 20-25ből pedig az alaplap,bár elég nehezen találok mATX optikai csatlakozós minőségi lapot még újonnan is.


Egyedi látvány vízhűtést tervezek egyébként,és érdekelne a tuning is majd,ezért vagy a 4771 helyére jön egy K-s i7,vagy Ryzen lenne helyette.


Van egy olyan elvem,hogy eladom és frissítem a cuccokat,amíg még érnek valamit,csak szeretnék jó időben váltani.

2018. nov. 11. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Ryzenre valtasnak tobb ertelme van mint ugyanugy 4 magos 4790k-ra, csak azert mert huzni akarod..
2018. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!