Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A héten rendeltem az ipon.hu...

A héten rendeltem az ipon.hu -ról a lent specifikált konfigot. Kértem összeszerelést és ellenörzést is. Szépen meg is érkezett, bekapcsolom és semmi. Se bios se semmi, a ventik mennek azt hallom. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

1 db GIGABYTE GA-AB350M-D3V (ö1)

1 db AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX Wraith Spire hűtővel (ö1)

1 db G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB (ö1)

1 db ASUS ROG-STRIX-RX560-4G-GAMING RX 560 4GB GDDR5 PCIE (ö1)

1 db SEAGATE BarraCuda 1TB 3.5" 7200 rpm 64 MB SATA 3 ST1000DM010 (ö1)

1 db LG GH24NSD1 fekete OEM (ö1)

1 db OEM FCPC-13 (ö1)

1 db FSP Hyper M 500 (ö1)

1 db AOC 27B1H (ö1)

1 db Gépösszeszerelés (ö1)

1 db Beüzemelés (ö1)

1 db Házhozszállítás


A monitort leteszteltem a régi laptopomról, az működik.

Elvileg az alaplapban van integrált VGA, tehát legalább arról a portról kéne valami jelet kapnia a monitornak, ha már a videókártyáról nem is.

Az ipon legköelebb csak szerdán fog válaszolni az emailemre, mert 4 napos hétvége van.

Meg a CD DVD írós olvasó is kiadja ha megnyomom a gombot, a billentyűzet meg az egér viszont nem világít.


Szerintettek mi a probléma vagy a megoldása?



2018. okt. 21. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vedd ki a vga-t és az alaplapról nézd meg ad-e képet.
2018. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, az úgy felejtős, valamiért úgy emlékeztem G-s procid van.


Csak a VGA adhat jelet, oda dugd. Ha nem jó, többet nem tudok személy szerint mondani így távolról.

2018. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MGéza ***** válasza:
Digitális vagy analóg monitorod van? Ezeken az új kártyákon már nincs analóg jelkimenet, ha olyan monitorral akarod használni akkor aktív jelátalakító is kell. Mivel az Iponnál gondolom ez nem probléma, mármint hogy digitális jelet fogadó monitor legyen kéznél, így nekik ment hiba nélkül. Másra nem tudok gondolni, hiszen elvileg letesztelték.
2018. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Monitort is tőlük rendeltem:


AOC 27B1H


Az analóg ha jól sejtem a képcsöves, de nem olyan van.

2018. okt. 21. 19:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Közben olvasgattam a neten és azt írják, hogy ha nem sípol az alaplap egy rövidet sem bekapcsolás után, akkor nem futott le a BIOS ellenörzése sem. Nálam fenn áll ez a probléma. Ventik felpörögnek és azon kívül nagy csend.
2018. okt. 21. 20:47
 6/11 CspCsj ***** válasza:
Bár azóta valószínűleg megoldódott a probléma, - ilyenkor visszanyomogatnám a memóriamodulokat, videokártyát, alaplapra csatlakozó tápkábeleket - mert szállításkor picit kicsúszhatnak, és ez okozhat ilyen hibajelenséget.
2018. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem oldodott meg. Ha szetszedem nem vesztem el a garanciat?
2018. okt. 24. 17:27
 8/11 MGéza ***** válasza:
Ha matricázva van és megsérted a matricázást akkor igen. De ez saját konfig nem pedig előre összerakott, nem hiszem hogy van rajta.
2018. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket végre.

Kértél összeszerelést és beüzemelést. Az alap az lenne hogy működjön.


Ha nem egy hozzáértő veszi fel és leráz, akkor mond el neki hogy másnap az egésztől elállsz. (Velem megtörtént hogy egy nem illetékes vette fel és segíteni sem tudott, utána segítettek azonnal :D )

2018. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egyetlen egy telefonszamuk van fent es az eddig automatikusan hangrogzitore dobott... Kozbe irtam nekik is nalatok tobbet nem tudtak mondani. Ma beviszem. Az en utolso otletem h nem eleg friss a bios a procihoz de ahogy nezelodtem az alaplap honlapjan elvileg az f1tol tamogatja ami gondolom az alap bios rajta. Leteszteltem az usb portokat a telefont tudja tolteni. Szetszedtem es megigazgattam a kabeleket minden rendben volt veluk... Ma beviszem ha a bios frissites nem segit akkor valszeg elallok a vasarlastol. Mert a garancias tempojukrol nem sok jot olvastam. Azt meg nem varom meg h egy honapig ulnek rajta aztan majd vonogatjak a vallukat h nem tudjak mi van. Vagy letesztelik hasonlo minosegben....
2018. okt. 25. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!