Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gép így kompatibilis?...

Ez a gép így kompatibilis? Érdemes ezt összerakni?

Figyelt kérdés

Alaplap: GIGABYTE GA-H61M-S2PV

Processzor: Intel Core i3-2100 Dual-Core 3.1GHz LGA1155

Videókártya: Sapphire Radeon HD 3870 512mb GDDR3

Merevlemez: Samsung 860 Evo MZ76E250 SSD 250gb

Memória: ezt nem tudom, de 2x2 vagy 4gb-ot szeretnék, elég lehet a 4gb is gyorsaságra? És legfeljebb bővitek ha kell még nem?


Ez így kompatibilis? Az alaplap-procinál figyeltem, hogy ugyanolyan foglalat legyen, a memóriát úgy érdemes nézni, hogy letöltöm az alaplap manuálját nem? A videókártyát továbbvinném, nekem az nem fontos, csak, hogy be lehessen építeni a ddr3-as ramokat, és hogy az ssd-met is betudjam rakni, ezért váltok alaplapot, és akkor már cpu-t is. Köszi a válaszokat!



2018. nov. 22. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez valami rossz vicc ugye?


8 éves alaplapra épülő 8 éves irodai használatra szánt processzor egy 12 éves VGA-val,aminek a szoftveres támogatása is rég megszűnt?


4GB RAM pedig netezésre is kevés ma már.


Ha használt gépet akarsz,akkor LGA1150-re érdemes építeni,abba i5-4440 legalább,és 1x8GB RAM,amit később tudsz bővíteni 2x8-ra.

Videokártyából pedig GTX 600 vagy HD7000 feletti kártyákat nézz.


Egyébként ez a kérdés így eléggé értelmezhetetlen,olyan trollkodásnak tűnik.

2018. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem vicc, de köszi, hogy írtál :D


A motivációim: Alapvetően nem érdekel, én nem tudok ilyen gyorsan élni, mint a számítástechnika teszi, nekem 8 év semmi. Szóval, most van egy olyan gépem ami 10 éve nagyon jónak számított, ebben van ez a videókártya. Igazából nekem ez megfelel, viszont elég lassan fut, talán a win7 64bit miatt? (régen vista-s volt). Meg a HDD így újrabootolgat. Emiatt vettem már ezt az ssd-t, és szerettem volna venni ramokat, nekem ez így elég lett volna. De mivel a lapomba csak ddr2-es ramok mennek, és az ugyanabban az árban van, plusz az alaplapomba nem voltam biztos, hogy megy az ssd, ezért szerettem volna egy olyan alaplapot venni, ami ezt a kettőt egyben megoldja, vehetek bele ddr3-as ramokat és biztos megy bele az ssd. Ez nekem nagyon felgyorsította volna a gépet, jelenleg csiga lassú, nekem csak ez szempont. Ezért mondtam, hogy a videókártyát én hagynám ha kompatibilis, a processzorból csak azért vennék újat, mert sztem úgy érdemesebb, mint ezt átszerelgetni.


Szoftveres támogatás mit jelent, az baj? Én azt tapasztalom, hogy amit akarok régi játék az elfut ugyanúgy, újak felé pedig nem nézek, vagy csak valami nagyon kis igényűt rakok fel, pld. ilyen 2016os sport játék ment rajta.


A 4Gb ram tényleg lassú lesz? Mert akkor jó, inkább veszek 1x8-at. Bár nem jobb 2x4? Amúgy az nem gond, hogy csak 1 ram megy a gépbe, azt nem jobb párba venni?


Amúgy ez egy 20-assal kb. drágább lenne, amit te írtál, nekem az ár elég fontos, hogy minél olcsóbb legyen, mert az alaplapba mondom csak ez a lényeg, hogy ez a 2 (ddr3 ram és az ssd) menjen, és arra egy cpu.


Amúgy ha annyira gáz lenne ezekre beruházni, akkor nem árulnák... most miért kell mindenkinek sokat költeni a gépekre? Akkor meg nem értem, miért baj, hogy ezekből rakom össze. Egyedül azzal indokoltad, hogy lga 1150-re építsem, ne lga1155-re. Az miért jobb egyébként?

2018. nov. 22. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!