Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nektek az általános/középiskol...

Nektek az általános/középiskola informatika termében milyen konfigurációjú számítógépek vannak, milyen operációs rendszerrel?

Figyelt kérdés

Nálunk 7.generációs i3 7100,4gb ddr4 ram, fujitsu alaplap,intel hd graphics integrált vga,500gb hdd, fujitsu előre összerakott brand pc-k, minden gépen 64bites windows 10 pro, office 2016-tal.A mi iskolánk ezzel szerintem elég szerencsésnek mondható, hiszen ez officera bőven elég, és még az alapszintü webszerkesztés, és egy kis programozás sem jelenthet gondot.(Egy újpesti gimnázium). Arra kérlek, hogy aki tudja, hogy milyen konfigurációjú számítógépek vannak az informatika teremben, az légyszíves írja le, és azt is, hogy milyen operációs rendszer van rajtuk.

Ui: csak kíváncsi vagyok rá, hogy más iskolákban milyen gépek vannak.



2018. nov. 23. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Általánosban Pentium III-as illetve a szerencsésebbeknek Intel 478-as Celeron volt,középiskolában LGA775 Core 2 Dou és első generációs i3-ak voltak.

Egyetemen pedig amelyik laborokban jártam ott a géptermekben Ivy Bridge/Haswell i3,viszont nem PC-s laborokban előfordulnak még 775-s Pentium-ok is haldokló XP-vel,mert csak célhasználatra van,és már nem él aki felkonfigurálta.

Op rendszer a kalóz Win98-tól a kalóz Win7-ig.

2000-ben kezdtem az általánost.

2018. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én 2008-ban kezdtem az általánost, ott volt szintén s478 as celeron, utána pedig LGA 775 Pentium Dual Core E2XX széria, előbbi Xp-vel, utóbbi 32bites Win7 tel. Gimi első 2 évben megdöbbentő módon s478 Pentium 4, de asszem első generációs Willamette, szintén Xp-vel. Utánna pedig,amit a kérdésben írtam.17F
2018. nov. 23. 17:33
 3/15 anonim ***** válasza:

általános suli: túl rég volt már, windows xp is volt, aztán windows 7, milyen konf. azt nem tudom


középsuli: win 8 (később aztán talán 8.1-re felnyomták), előre összetákolt dell gépek voltak többségben

visual studio elég lassan indult el, de aztán munka közben nem volt probléma

2018. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Általábosban nem is volt számtech, középsuliban 486-osok voltak, a szerencsésebbeknek pentium 1, 166 Mhz. Főiskolán mar nem is néztem. Gép-gép, működjön, oszt jóvan!
2018. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azért kérdező ha kicsit kíváncsiskodnál a gépeken, lemerem fogadni, hogy találnál KMSPico-t vagy hasonló aktivátort, Office-hoz és rendszerhez egyaránt. Erre a magyar nem szeret költeni, hiába iskola. Nálunk épp géppark újítás volt pár éve mikor még középsulis voltam (idén végeztem), olyan 10+ gép, szintén i3-7100, gondolom ez valami központilag szabályzott projekt lehetett, ezért a hasonlóság. Egyébként még socket775-ös gépek is vannak ott ugyanúgy, nem lett az összes régi gép kidobálva, holott már valószínűleg rég elérte az értéke a 0-t azoknak a gépeknek... Mindegy, a lényeg, hogy az újakon is kalóz szoftver van csakis.
2018. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A mi sulinkban mennyiségi licences eredeti Windows 10 Pro+Office 2016 van. A mi sulink lehet ezzel kivételt képez.
2018. dec. 28. 09:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a gimi ilyen téren lehet más, de a középiskolák (és annál lejjebb) nagyja valószínűleg lekalózkodja azt, amit csak lehet.
2018. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azaz a középiskolák alatt te a szakgimiket érted?
2018. dec. 28. 17:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, mivel én ahova jártam, az szakgimnázium és szakközépiskola is volt.
2018. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Megyjegyzem, nem tudtam, hogy nem csak szakközépiskolába járok :D
2018. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!